Share

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تهدید کرد که سال آینده عدالت با «شمشیر علوی» محقق خواهد شد.

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت

به گفته رضایی، سال ۹۷ برای جمهوری اسلامی سال تبدیل حرکت‌های مورچه‌وار به پرواز عقاب‌های تیز پرواز است.

او وعده داده که ریشه‌های فساد قطع می‌شود و حکومت ایران مجدداً «دل‌های مردم را به دست می‌آورد».

محسن رضایی در حالی این ادعاها را طرح کرده که در سال گذشته ایران هر روزه شاهد اعتراضات و اعتصاب‌های کارگران، زنان و دانشجویان بود.

در دی‌ماه امسال اعتراضات سراسری بیش از ۷۰ شهر بزرگ و کوچک را فرا گرفت و حکومت بیش از ۵ هزار تن را بازداشت کرد. ۲۵ تن از معترضان در جریان این تظاهرات کشته شدند و از آن زمان تا کنون دستکم ۷ تن در زندان‌های ایران جان باخته‌اند.

وزارت کشور با ارائه گزارشی از دلایل اعتراضات سراسری دی ۱۳۹۶ پیش بینی کرده که نارضایتی‌ها کاهش نمی‌یابد و اعتراضات مردم دارای زمینه‌های اقتصادی – معیشتی، سیاسی و فرهنگی – اجتماعی‌ست.

وزارت کشور اعلام کرده بود که از آغاز دولت روحانی ۴۳ هزار تجمع در ایران برگزار شده است.

ایران در فهرست کشورها بر پایه شاخص رضایت از زندگی در رتبه ۲۰۰ قرار دارد. بیکاری در برخی از شهرهای این کشور به ۶۰ درصد رسیده است.

امسال در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، احمد جنتی، یکی از سالخورده‌ترین و با نفوذترین سیاستمداران ایرانی گفت که نگران آینده است.

بنابر گزارش‌های رسمی، اعتماد عمومی [به نظام] در ایران کاهش یافته، سازمان‌ها و نهادهای جمهوری اسلامی کارآمدی خود را از دست داده‌اند و علاوه بر این رقابت‌های سیاسی و وعده‌های انتخاباتی بدون توجه به امکانات کشور، انتظاراتی را در مردم به وجود آورده که نمی‌توان آن را برآورده کرد و در اثر «انباشت» این انتظارات، مردم ناراضی شده‌اند.


در همین زمینه

وزارت کشور: از آغاز دولت روحانی ۴۳ هزار تجمع داشتیم

Share