Share

علی نیکزاد، وزیر راه و شهرسازی گفت ایران برای ورود هواپیماهای سوخو از روسیه اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی نیکزاد، وزیر راه و شهرسازی ایران امروز، چهارشنبه هفتم دی‌ماه درباره خرید هواپیمای سوخو از روسیه گفت: "مذاکراتی با وزیر حمل و نقل روسیه در خصوص بندر امیرآباد، راه‌آهن رشت – آستارا و خرید هواپیما داشتیم و آمادگی خود را برای خرید هواپیمای ۱۰۰ نفره سوخو اعلام کردیم."

به گفته وزیر راه و شهرسازی، رضا نخجوانی، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری که مرجع رسیدگی و تأیید هواپیماها است در سفر به روسیه حضور داشت و این هواپیما را تأیید کرد.

علی نیکزاد قیمت این هواپیما و میزان مصرف سوخت آن را مناسب است.

ماه گذشته ایران و روسیه مذاکراتی را برای خرید این هواپیماهای کوتاه‌برد انجام دادند و وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که با توجه به سازگاری آن‌ها با اقلیم کشور، درصورت تائید سازمان هواپیمایی کشوری این هواپیماها خریداری می‌شوند.

وزیر راه و شهرسازی امروز خبر داد که در زمان اجرای فاز دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها به همان میزان که قیمت بنزین افزایش پیدا کند قیمت بلیت نیز افزایش خواهد یافت

وی با بیان این‌که این هواپیماها برای ایرلاین خاصی خریداری نمی‌شود، گفت: "کلیه ایرلاین‌هایی که توان خرید داشته باشند می‌توانند از این هواپیماها استفاده کنند."

نیکزاد گفته بود این‌ پیشنهاد از طرف کشور روسیه مطرح شده است.

ورود هواپیمایی ۱۰۰ نفره به ایران از سال‌ها قبل و با عدم همکاری روسیه به اجرا نرسیده بود، زیرا این کشور بازار اروپایی برای هواپیماهای سوپرجت سوخو را به ایران ترجیح می‌داد.

به گزارش مهر، در گذشته مسئولان ایرانی ضمن بازدید از یک نمایشگاه نسبت به خرید این هواپیما اعلام آمادگی کردند اما طرف روسی نسبت به این موضوع روی خوش نشان نداند و همین امر باعث شد تا خرید هواپیماهای سوپرجت سوخو به سرانجامی نرسد.

وزیر راه و شهرسازی امروز همچنین خبر داد که در زمان اجرای فاز دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها به همان میزان که قیمت بنزین افزایش پیدا کند قیمت بلیت نیز افزایش خواهد یافت. مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها به‌زودی اجرا خواهد شد.

پیش از این نیز هواپیماهای ساخت یا طراحی روسیه، از جمله توپولف شمار بسیاری از هواپیماهای ناوگان هوایی ایران را تشکیل می‌دادند.

تحریم اقتصادی از سوی دولت آمریکا دلیل اصلی روی آوری شرکت‌های هواپیمایی داخلی به خرید یا اجاره هواپیماهای روسی عنوان شده اما منابع هواپیمایی آمریکایی گفته‌اند تحریم اقتصادی ایران شامل تأمین قطعات مورد نیاز هواپیماهای مسافربری ساخت آمریکا نشده است.

در سال‌های پس از انقلاب ایران هواپیماهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی دچار حوادث متعددی شده‌اند که در بسیاری از آن‌ها، سرنشینان جان خود را از دست داده‌ یا زخمی شده‌اند و در شمار قابل توجهی از این سوانح هواپیماهای ساخت یا طراحی روسیه، از جمله توپولف، مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

هواپیمای توپولف در سال‌های اخیر دچار سانحه‌های متعددی در ایران شده بود. در سانحه‌های مختلف این هواپیما در سال‌های ۱۳۷۱، ۱۳۸۰، ۱۳۸۵ و ۱۳۸۸ در مجموع ۴۵۰ نفر جان خود را از دست دادند.

افزایش تعداد این سوانح هوایی منجر به آن شد که رضا نخجوانی، رئیس سازمان هواپیمایی ایران ۲۲ بهمن‌ماه سال گذشته با ارسال نامه‌ای به شرکت‌ها و دفاتر خدمات مسافرت‌ هوایی و ایرلاین‌ها، به آن‌ها اعلام کرد که فروش بلیت برای توپولف‌های ۱۵۴ از یک اسفند‌، ممنوع است و با خاطیان برخورد قانونی می‌شود.

تعداد ناوگان حمل و نقل هوایی ایران بیش از ۲۰۵ فروند اعلام شده بود که با کنار گذاشتن توپولف از این ناوگان تعداد آن به کمتر از ۱۹۰ فروند کاهش یافت.

این در حالی است که گفته می‌شود ایران تا سال ۱۴۰۴ خورشیدی به حدود ۵۰۰ فروند هواپیما با سرمایه‌گذاری ۲۲ میلیارد دلار نیاز دارد.
 

Share