Share

کریستیا فرناندز دو کرشنر، رییس‌جمهوری آرژانتین پنجمین رئیس‌جمهوری است که در آمریکای لاتین دچار بیماری سرطان شده است.

 

به گزارش رویترز، فرناندز ۲۸ دسامبر ۲۰۱۱ گفت پزشکان اعلام کرده‌اند که بیماری سرطان تیروئید دارم اما این بیماری در بدنم متاستاز (پخش) نشده است.

پزشکان ابراز امیدواری کرده‌اند بتوانند تومور سرطانی را خارج کنند. شانس درمان رئیس‌جمهور آرژانتین بالای ۹۰ درصد اعلام شده است.

فرناندز یکی از چند رهبر آمریکای لاتین است که به سرطان دچار شده است. هوگو چاوز، رئیس‌جمهور ونزوئلا، فرناندز لوگو، رئیس‌جمهور پاراگوئه، دیلما روسف، رئیس‌جمهور برزیل و لولا داسیلوا رئیس‌جمهور پیشین برزیل نیز دچار بیماری سرطان هستند.

هوگو چاوز می‌گوید ایالات متحده آمریکا با تکنولوژی خاصی، رهبران چپگرای آمریکای لاتین را به بیماری سرطان مبتلا می‌کند.

هوگو چاوز: ایالات متحده آمریکا با تکنولوژی خاصی، رهبران چپگرای آمریکای لاتین را به بیماری سرطان مبتلا می‌کند

چاوز گفته است: "فیدل (کاسترو)، رهبر پیشین کوبا همیشه به من می‌گوید، چاوز مواظب خودت باش، تو خیلی بی‌توجه هستی. مواظب غذایی که آن‌ها به تو می‌دهند باش. آن‌ها می توانند با یک سوزن کوچک هر چیزی را وارد بدن تو کنند."

"رئیس‌جمهور ونزوئلا همچنین به سایر رهبران کشورهای منطقه به‌ویژه " اوو مورالس" رئیس‌جمهور بولیوی در خصوص خطر ابتلا به سرطان هشدار داد و گفت: "اوو مراقب خودت باش."

رئیس‌جمهور آرژانتین درباره سخنان چاوز گفته است: "در این باره مطمئن نیستم و هیچ چیز را قطعی نمی‌دانم اما خیلی خیلی عجیب است که همه ما در یک مقطع زمانی به سرطان مبتلا شده‌ایم."

 

Share