Share

بر اثر انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در ولایت هلمند در جنوب افغانستان ۱۰عضو "پلیس محلی" این کشور کشته و یک تن دیگر زخمی شد.

داود احمدی، سخنگوی والی هلمند گفت که این رویداد حوالی ظهر امروز پنج‌شنبه هشتم دی‌ماه، در جاده منتهی به روستای زرغون شهرک نادعلی رخ داد.

وی گفت که این گروه از افراد "پلیس محلی" از ساکنان روستای زرغون بودند که خودروی حامل آنان در بازگشت از یک مرکز آموزشی با بمب کنار جاده ای برخورد کرد.

افراد "پلیس محلی" از ساکنان روستای زرغون بودند که خودروی حامل آنان در بازگشت از یک مرکز آموزشی با بمب کنار جاده ای برخورد کرد

"پلیس محلی" از ساکنان بومی مناطق ناآرام تشکیل می‌شود تا در تأمین امنیت محل زندگی خود پلیس ملی افغانستان را یاری رسانند.

گروه طالبان مسئولیت این انفجار را برعهده گرفته است.

در یک رویداد دیگر، آیساف یا نیروهای بین‌المللی کمک به تأمین امنیت افغانستان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد دو سرباز این سازمان از سوی یک مهاجم که لباس ارتش افغانستان را پوشیده بود در شرق این کشور کشته شدند.

آیساف در محل دقیق این رویداد و هویت سربازان کشته شده اطلاعاتی منتشر نکرده است.

در حال حاضر حدود ۱۳۰ هزار نظامی خارجی عضو آیساف که تحت فرماندهی ناتو قرار دارند در مناطق مختلف افغانستان به‌ویژه مناطق شرقی و جنوبی این کشور حضور دارند.

از آغاز جنگ ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا در افغانستان در سال ۲۰۱۱، تاکنون ۲۸۴۴ نظامی خارجی کشته شده‌اند.

برپایه توافق دولت افغانستان و ناتو قرار است تا پایان سال ۲۰۱۴ نیروهای ناتو از افغانستان خارج شوند و تا آن زمان مسئولیت تأمین امنیت مناطق مختلف افغانستان به‌صورت تدریجی به نیروهای امنیتی این کشور واگذار شود.

 

Share