Share

در پی بازداشت کارلس پوجدمون، رهبر پیشین منطقه جدایی‌طلب کاتالونیای اسپانیا در آلمان، شمار زیادی از مردم این منطقه در بارسلون و چند شهر دیگر کاتالونیا دست به تظاهرات اعتراضی زدند و ده‌ها نفر از آن‌ها با پلیس درگیر شدند.

اعتراضات گروهی از مردم بارسلون علیه بازداشت کارلس پوجدمون

اعتراضات گروهی از مردم بارسلون علیه بازداشت کارلس پوجدمون

در این اعتراضات تظاهرکنندگان با سنگ و تخم مرغ به مأموران امنیتی حمله کردند و آن‌ها نیز با باتوم و گاز اشک‌آور با معترضان درگیر شدند. در این درگیری‌ها نزدیک به ۸۰ نفر، از جمله ۱۳ مأمور پلیس زخمی شدند.

کارلس پوجدمون، رئیس برکنارشده دولت محلی کاتالونیا چهارماه پس از خروج از اسپانیا، یکشنبه ۲۵ مارس / ۵ فروردین در شلسویگ – هولشتاین، ایالت شمالی آلمان دستگیر شد. پوجدمن جمعه پس از درخواست دولت اسپانیا برای بازداشت و استرداد او از فنلاند خارج شده بود.

پلیس آلمان می‌گوید که پوجدمون را بر اساس حکم بازداشت بین‌المللی صادرشده برای او از سوی اسپانیا دستگیر کرده است. منابع قضائی آلمان از احتمال استرداد پوجدمن به اسپانیا سخن گفته‌اند.

کارلس پوجدمون به فتنه، شورش، سوء استفاده از منابع مالی عمومی، نافرمانی و عهدشکنی متهم شده است.

دادگاه عالی اسپانیا جمعه حکم داده بود که ۲۵ رهبر کاتالان را به اتهام تلاش برای شورش،‌ فتنه و سرپیچی از دولت محاکمه خواهد کرد.

در همه‌پرسی روز یکشنبه یکم اکتبر گذشته، ۹۰ درصد مردم منطقه کاتالونیا به استقلال رأی دادند اما دولت مرکزی با این همه‌پرسی مخالفت کرد.

بیشتر بخوانید:

کارلس پوجدمون،‌ رهبر پیشین کاتالونیا در آلمان دستگیر شد

Share