Share

به گزارش وب‌سایت «دولت بهار»، نزدیک به حامیان رئیس‌جمهوری پیشین ایران، اسفندیار رحیم مشایی پس از بازجویی‌های فشرده اطلاعات سپاه پاسداران و ۱۰ روز پس از بازداشت، روز دوشنبه ۶ فروردین به بند عمومی منتقل شده است. بر اساس این گزارش، تبانی با هدف برهم زدن نظم عمومی و توهین به دستگاه قضایی از جمله اتهامات رحیم مشایی بوده است.

اسفندیار رحیم مشایی(عکس: آرشیو)

مشایی اندکی پس از آنکه به خواست حمید بقایی حکم قضایی صادره علیه او را در برابر سفارت بریتانیا آتش زد بازداشت شد. دولت بهار نوشته که منظور از اتهام تبانی به مشایی، همراهی چند نفر با او در هنگام آتش زدن رای بوده است.

مأموران اطلاعات سپاه صبح یکشنبه ۲۷ اسفند به دفتر مشایی در پل چوبی رفتند و چهارواحد آن را پلمپ کردند. دولت بهار این ساختمان را شامل واحدهای اداری، دفتر ارتباطات مردمی و دفتر کار مشایی معرفی کرده است.

این احتمال وجود داشت که مشایی پس از پایان بازجویی با قید کفالت یا سپردن وثیقه آزاد شود اما مفامات قضایی اعلام کرده اند که او باید در زندان باقی بماند زیرا ممکن است در صورت آزادی از زندان نظم عمومی را بر هم بزند.

به گزارش وب‌سایت دولت بهار، قوه قضائیه پس از دستگیری رحیم‌مشایی او را در اختیار سازمان اطلاعات سپاه به ریاست حسین طائب، یک روحانی تندرو قرار داده است.

پیش‌تر سخنانی از مهدی طائب،‌ برادر حسین طائب منتشر شده بود که او در آنها مشایی و برخی اعضای خانواده‌اش را به ارتباط با سازمان مجاهدین خلق متهم می‌کرد.

او گفته بود «مشایی مرتاض، فراماسونر، بازجو، جاسوس، نفوذی یهود و ابوبکر زمان است».

مشایی در بازداشت اطلاعات سپاه است

Share