Share

محمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به اعتصاب غذای حمید بقایی در زندان از علی خامنه‌ای خواسته است که با «دستوری قاطع از بروز فاجعه‌ای بزرگ و خسارت جبران‌ناپذیر» جلوگیری کند.

ahmadi

ماجرای ادامه‌دار محمود احمدی‌نژاد با علی خامنه‌ای (عکس: آرشیو)

نامه رئیس سابق جمهوری اسلامی به علی خامنه‌ای ۶ فروردین نوشته شده اما سایت دولت بهار متن آن را چهارشنبه ۸ فروردین منتشر کرده است. حمید بقایی متهم است که در  ۳ میلیون و ۷۶۶ هزار یورو و ۵۹۰ هزار دلار پول دستی که قاسم سلیمانی یک روز قبل از پایان کار دولت دهم به احمدی‌نژاد داده اختلاس کرده. او که به ۱۵ سال زندان محکوم شده از ۱۴ روز قبل تاکنون در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

محمود احمدی‌نژاد در نامه به خامنه‌ای نوشته است:

«مستحضرید که دستگاه قضایی بدون هیچ سند و مدرک و همچنین استناد قانونی، یک برخورد کاملاً سیاسی را در پوشش اتهامات مالی و در یک رسیدگی غیرعلنی به انجام رسانیده و ایشان را به سنگین‌ترین مجازات ممکن محکوم و بلافاصله دستگیر و زندانی کرده است. او قربانی اراده سیاسی برای تخریب دولت‌های نهم و دهم و اینجانب است.»

رئیس سابق جمهوری اسلامی در این نامه به خامنه‌ای نوشته که از او انتظار دارد «با دستوری قاطع از بروز فاجعه‌ای بزرگ و خسارات جبران‌ناپذیر» جلوگیری کند.

پیش از این محمود احمدی‌نژاد در دو نامه جداگانه از فرمانده سپاه قدس خواسته بود درباره پرداخت میلیون‌ها دلار به بقایی توضیح دهد. احمدی‌نژاد، قاسم سلیمانی را تهدید کرده بود که «مراودات کاری» دولت خود با نیروی قدس را فاش خواهد کرد.

سایت دولت بهار می‌گوید حمید بقایی خود را برای مردن آماده کرده و اعضای بدنش را هم اهدا کرده است.

بیشتر بخوانید:

بقایی: آیا بنده مقصرم یا قاسم سلیمانی؟

 

 

Share