Share

عزت‌الله ضرغامی، رئیس سابق صدا و سیمای جمهوری اسلامی با انتشار تصویری از حسن روحانی گفته که رئیس جمهوری اسلامی نتیجه «پخت و پز ایرانی‌ها» و به همین جهت از مصادیق «کالای ایرانی» است.

عزت الله ضرغامی رئیس سابق صدا و سیمای جمهوری اسلامی با انتشار این تصویر گفته که حسن روحانی مصداق «کالای ایرانی» است

خامنه‌ای، به عنوان رهبر نظام، پیامی به مناسبت سال تحویل داد و مثل همیشه اسمی برای سال تعیین کرد: امسال شد «سال کالای ایرانی». این نامگذاری در وضعیتی انجام می‌شود که چرخ تولید در ایران به سختی می‌چرخد، کارگران مدام بیکار می‌شوند یا مجبورند بدون دستمزد کار کنند. رهبر نظام هیچ اشاره‌ای به موج اعتراض و اعتصاب در کارخانه‌ها نکرد. عزت‌الله ضرغامی، رئیس سابق صدا و سیما در ادامه بحث «کالای ایرانی» عکسی از حسن روحانی هنگام بازدید از صدا و سیما در سال ۹۲ منتشر کرده و در توضیح این تصویر با پیامی دوپهلو در «مدح شبیه به ذم» نوشته است:

«همین آقای رئیس جمهور از مصادیق کالای ایرانی است. یعنی رئیس جمهور نتیجه پخت و پز ما ایرانی‌هاست و این افتخار است که مثل خیلی از کشورهای دیگر رئیس‌جمهور را دیگران به ما تحمیل نمی‌کنند.»

روز گذشته حسن روحانی در عشق‌آباد از آمادگی شرکت‌های راهسازی ایران برای انجام پروژه‌هایی در ترکمستان و صادرات اتوبوس ساخت ایران به این کشور خبر داد.

ایران اتوبوس‌های اسکانیا را تولید می‌کند. نقص فنی و پایین بودن کیفیت این اتوبوس‌ها در سال‌های گذشته همواره خبرساز بود و سبب بیکاری دست‌کم ۷۰۰ کارگر کارخانه عقاب‌افشان شده بود.

ائمه جمعه در نخستین هفته سال ۹۷ از دولت روحانی خواسته بودند زمینه صدور کالای ایرانی به عراق و سوریه و آسیای میانه را فراهم کند.

بیشتر بخوانید:

خامنه‌ای: ۱۳۹۷، سال کالای ایرانی

 

Share