Share

مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی می‌گوید رسانه‌هایی که در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد از او ستایش می‌کردند، در بحرانی که رئیس سابق جمهوری اسلامی با اجرای حکم زندان حمید بقایی و بازداشت اسفندیار رحیم مشایی به وجود آورده مقصرند. پزشکیان معتقد است که احمدی‌نژاد را نمی‌توان تحت پیگرد قضایی قرار داد.

مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی (عکس: آرشیو)

مسعود پزشکیان، نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی که خبرگزاری کار ایران (ایلنا) جمعه ۱۰ فروردین با او انجام داده درباره محالفت احمدی‌نژاد با صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه می‌گوید این تنش‌ها ناشی از شخصیت احمدی‌نژاد است:

«خصائل و ویژگی‌های او تغییری نکرده، فقط زمانی علیه هاشمی و ناطق انتقاد می‌کرد و حالا علیه کسان دیگری اعتراض دارد.»

پزشکیان اعتقاد دارد که محمود احمدی‌نژاد در سایه حمایت برخی رسانه‌ها از او در دو دوره ریاست جمهوری‌اش از مصونیت قضایی برخوردار شده:

«اگر با او برخورد قضایی کنند یک مشکل است و اگر برخورد نکنند هم مشکلی بدتر پیش می‌آید. در جامعه و نزد افکار عمومی کسی که رئیس جمهور مملکت بوده را مورد تمجید قرار داده و گفتیم مشابه او نیامده و نماینده امام زمان است و پول‌هایی هم که به مردم می‌داده، از آن امام زمان بوده است. حال همین فرد را به زندان بیندازیم، مشکلی پیش نخواهد آمد؟ آیا مردم نمی‌گویند شما چطور نتوانستید این آدم را بشناسید.»

پیش از این سردار پاسدار حسین دهقان، مشاور خامنه‌ای در امور دفاعی و نظامی محمود احمدی‌نژاد را با در کهنه مسجد مقایسه کرده بود که نه می‌توان آن را از جا کند و نه سوزاندش.

بیشتر بخوانید:

مشاور نظامی خامنه‌ای: احمدی‌‌نژاد مثل در کهنه مسجد است

 

Share