Share

سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران ایران هشدار داده است "دشمن" قصد دارد در انتخابات مجلس، "آشوب‌های خیابانی و اعتراضات اجتماعی" به راه بیاندازد.

 سرلشکر جعفری روز یکشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۰ به خبرگزاری مهر گفت ما اخبار و اطلاعاتی داریم که نشان می‌دهد از مدت‌ها قبل برای این آشوب‌ها نقشه کشیده شده است.

به گفته این مقام سپاه پاسداران "آن‌ها می‌خواهند با ایجاد ناآرامی‌ها و با تنفس مصنوعی، جریان فتنه را زنده کنند و از سوی دیگر با نشان دادن و برجسته‌سازی تقابل معترضین با نظام، چهره مردمی نظام را در جهان اسلام مخدوش کنند."

مقام‌های ایران از اعتراضاتی که پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ در ایران رخ داد به عنوان "فتنه" نام می‌برند.

شهریور امسال نیز تارنمای جوان آنلاین وابسته به سپاه پاسداران ایران نوشت جریان "انحرافی" به شدت "تشنه قدرت" است و در انتخابات مجلس نهم به دنبال ایجاد "آشوب‌های جزیره‌ای" در شهرهای کوچک است.

سرلشکر محمدعلی جعفری: آن‌ها می‌خواهند با ایجاد ناآرامی‌ها و با تنفس مصنوعی، جریان فتنه را زنده کنند و از سوی دیگر با نشان دادن و برجسته‌سازی تقابل معترضین با نظام، چهره مردمی نظام را در جهان اسلام مخدوش کنند

اصولگرایان منتقد دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری ایران از اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور و همفکران وی به عنوان "جریان انحرافی" نام می‌برند. این جریان متهم شده که می‌خواهد حکومت جمهوری اسلامی را سرنگون کند.

جوان‌آنلاین در این یادداشت که ۱۱ شهریور ۱۳۹۰ منتشر شده، با اشاره به اعتراضات سال ۱۳۸۸ در ایران که به دلیل انتخابات ریاست‌جمهوری رخ داد، گفته این اعترضات به دلیل اینکه در شهرهای بزرگ ایران بوده، توسط نیروهای امنیتی "کنترل" شد اما چون انتخابات مجلس در سراسر ایران برگزار می‌شود، ممکن است "آشوب‌" شهرهای کوچک را فرا گیرد.

مدتی پیش نیز آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران گفت باید مراقب بود انتخابات، تبدیل به "چالشی برای امنیت کشور" نشود.

وی با یادآوری آنچه "تلاش دشمنان برای سوءاستفاده از انتخابات و ضربه زدن به امنیت کشور" عنوان کرد، به "مردم، مسئولان مختلف، منبرداران و فعالان سیاسی" هشدار داد که "مراقب چالش‌های ضد امنیتی و تلاش‌های دشمنان" باشند.

نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۲ اسفند سال جاری در ایران برگزار می‌‍‍‌‌شود.

 

Share