Share

شورای امنیت سازمان ملل ده‌ها کشتی و شرکت کشتی‌رانی و یک شخص حقیقی را به دلیل کمک به دور زدن تحریم‌های کره شمالی در فهرست تحریم‌های بین‌المللی قرار داد.

شورای امنیت سازمان ملل ـ تصویر آرشیوی

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، کمیته تحریم‌های کره شمالی در شورای امنیت طبق درخواست ایالات متحده ۲۱ شرکت کشتی‌رانی، ۲۷ کشتی و یک مرد تایوانی را جمعه ۳۰ دسامبر / ۱۰ فروردین در فهرست تحریم‌ها گنجاند.

در این میان، پنج شرکت کشتی‌رانی به چین تعلق دارند و تنها ۱۵ کشتی از ۲۷ کشتی به کره شمالی متعلق‌اند. فرد تایوانی تحریم‌شده نیز مسئول هماهنگی صادرات زغال‌سنگ کره شمالی معرفی شده که مشمول تحریم‌های بین‌المللی است.

تحریم‌های جدید در آستانه دیدار سران دو کره فشار بر همسایه شمالی را افزایش داده است. مون جه‌ـ‌این، رئیس‌جمهوری کره جنوبی قرار است ۲۷ آوریل با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار کند. در مه نیز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با رهبر کره شمالی و رئیس‌جمهوری کره جنوبی مذاکرات سه‌جانبه خواهد داشت.

هرچند ترامپ با قبول دیدار با کیم جونگ اون دهه‌ها سیاست آمریکا در قبال کره شمالی را دگرگون کرد، اما چهارشنبه در توئیتی نوشت که «تحریم‌ها و فشار حداکثری باید باقی بماند.»

تنش بر سر برنامه هسته‌ای و موشکی کره شمالی سال گذشته به نقطه بحرانی رسید. پس از آن شورای امنیت و ایالات متحده تحریم‌های سنگینی را علیه این کشور وضع کردند.


در همین زمینه

تاریخ دیدار رهبران دو کره تعیین شد

Share