Share

عمادالدین ملازهی، زندانی سیاسی بلوچ بیش از دو هفته پیش از زندان سراوان به مکان نامعلومی منتقل شده است. از سرنوشت او هنوز هیچ خبری در دست نیست.

عمادالدین ملازهی

«کمپین حقوق بشر ایران» به نقل از خانواده ملازهی گزارش داده که مقام‌های امنیتی از پاسخگویی به نزدیکان این زندانی سیاسی خودداری می‌کنند. او ۲۳ اسفند از زندان سراوان به مکان نامعلوم انتقال یافت.

عمادالدین ملازهی یک مغازه‌دار ۳۴ ساله است که آذر ۱۳۹۵ به همراه یعقوب جهاندیده، یکی از دوسانش به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی و تشکیل گروه و فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی» بازداشت و به ده سال زندان محکوم شد. به گفته کمپین حقوق بشر، از او پس از شکنجه اعتراف اجباری تلویزیونی گرفته شده است.

ملازهی اکنون به دلیل اطلاع‌رسانی از وضعیت خود در زندان تحت فشار مضاعف مسئولان امنیتی قرار گرفته.

یکی از نزدیکان او به کمپین حقوق بشر گفته است: «دادستانی آمده زندان سراوان و جلوی ۲۰۰ زندانی به عماد گفته حتی اگر حکم آزادی تو از تهران هم بیاید من تو را آزاد نمی‌کنم، عماد به رئیس قوه قضائیه نامه نوشت که این دخالت در پرونده خلاف قانون است ولی کسی جواب نداده.»

این فعال بلوچ سال‌های ۸۸ تا ۹۲ را نیز به اتهام مشابهی در زندان گذراند.

اطلاع خانواده و وکیل یک متهم از محل نگهداری او یکی از حقوق متهمان بر اساس قوانین جمهوری اسلامی است که به طور مرتب نقض می‌شود.

Share