Share

حمید بقایی،‌ معاون اجرایی رئیس‌جمهوری در دولت دهم از بیمارستان به زندان بازگردانده شد.

حمید بقایی به اختلاس از ۳.۵ میلیون یورو پولِ سپاه قدس متهم است

به گزارش وب‌سایت «دولت بهار» وابسته به حامیان محمود احمدی‌نژاد،‌ رئیس‌جمهوری پیشین ایران،‌ بقایی به دستور دادستان تهران و پیش از پایان روند درمانی به زندان منتقل شد.

او در حالی شنبه‌شب به زندان بازگردانده شد که نیمه شب پیش از آن به بیمارستان بقیه‌الله سپاه پاسداران منتقل شده بود.

بقایی از زمان بازداشت در اعتصاب غذا به سر می‌برد. دولت بهار ادعا کرده که او اعتصاب خشک را آغاز کرده بود و به همین دلیل اوضاع جسمی‌اش رو به وخامت گذاشت و پزشکان بر ضرورت بستری‌شدن و ادامه مداوای او تأکید کرده‌اند.

بقایی گفته است که با بازگشت به زندان اعتصاب غذا را ادامه خواهد داد.

اما خبرگزاری «فارس»، وابسته به سپاه پاسداران به نقل از یک منبع «مطلع» ناشناس، اعتصاب غذای خشک بقایی را تکذیب کرد. به ادعای فارس،‌ « بقایی طی دیروز و امروز غذای مفصلی خورده و ادامه اعتصاب غذای وی کذب محض است و حتی صبح امروز در زندان با زندانیان بگو و بخند داشته است.»

منبع امنیتی فارس همچنین مدعی شده است که «آقای حمید بقایی در همان سوئیتی زندانی است که آقای تاج‌زاده بوده و از همان امکانات برخوردار است.»

«سوئیت» احتمالاً اشاره‌ای است به سلول انفرادی.

مصطفی تاج‌زاده، سیاستمدار اصلاح‌طلب و عضو شورای مرکزی حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات است که پس از اعتراضات مردمی به انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۸۸ بازداشت شد. او چهارماه را در انفرادی گذراند و برای «اعتراف» تحت فشار بود.

پیش از این هم مقام‌های قضایی جمهوری اسلامی در واکنش به اعتراض‌های بقایی به شرایط زندان گفته‌بودند که او در سوئیتی شبیه «سوئیت هتل» زندانی بوده. این سخنان باعث انتقادهای شدید‌اللحن احمدی‌نژاد شد.

احمدی‌نژاد شنبه به مناسبت تولد امام اول شیعیان که در ایران «روز پدر» خوانده می‌شود،‌ یادداشتی خطاب به بقایی و اسفندیار رحیم‌مشایی، دیگر یار زندانی او نوشت و «اسارت» آنها را «بشارت صبح آزادی» خواند.


در همین زمینه

حمید بقایی به بیمارستان منتقل شد

Share