Share

متهم به قتل ندا، دختر بچه هفت ساله افغان اعتراف کرده که این کودک هفت ساله را در خیابان ربوده، به او تجاوز کرده و جسدش درون یک کیسه زباله انداخته و در شهرک شهید رجایی مشهد رها ساخته است.

نام خانوادگی این کودک هفت ساله فاش نشده بود. او در روز قتل برای خرید نان از خانه خارج شده بود.

قاتل خود متأهل و صاحب فرزند است. او در اعترافاتش گفته:

«دختر بچه را در خیابان دیدم و ناگهان شیطان به سراغم آمد و پس از ربودنش اقدام به آزار و اذیتش کردم و در حالیکه گریه می کرد خواستم تا به کسی حرفی نزند که عنوان کرد به خانواده‌اش می‌گوید که با او چه کار کردم به همین خاطر از ترس لو رفتنم او را کشتم و جسدش را در یک کیسه بزرگ گذاشته و در خیابان رها کردم».

پیش از این، قتل یک دختر بچه افغان دیگر نیز در سال ۱۳۹۵ خبرساز شده بود. ۲۱ فروردین آن سال، امیرحسین پورجعفر، یک پسر ایرانی، ستایش قریشی، دختربچه افغانستانی را که در همسایگی‌شان در روستای خیرآباد ورامین زندگی می‌کرد، ربود و پس از آزار جنسی، او را به قتل رساند و بعدتر سعی کرد بدن او را با اسید از بین ببرد.

قتل ستایش قریشی و میزان خشونتی که در این قتل اعمال شده بود، توجه و همدلی بسیاری از مردم را برانگیخت.

تیرماه سال گذشته نیز قتل یک دختر بچه هفت ساله در شهر پارس‌آباد استان اردبیل با واکنش تند افکار عمومی مواجه شد. آتنا اصلانی ظهر روز یکشنبه ۲۸ خرداد ناپدید شد و ۲۰ روز بعد جسد او که آثار آزار و اذیت جنسی بر آن هویدا بود در یک بشکه رنگرزی پیدا شد. فرد مظنون به قتل حرفه‌اش رنگرزی بود و آتنا گاهی برای آب خوردن به مغازه او می‌رفت.

در هر دو پرونده قاتلان در ملاءعام اعدام شدند.

Share