Share

راننده‌ای آلمانی با خودروی ون خود گروهی از مردم در مونستر آلمان را عمداً زیر گرفت.

محل حمله یک رستوران در محله قدیمی شهر بود ـ منبع: توئیتر

به گفته پلیس،‌ راننده این خودرو که شنبه هفتم آوریل عمداً به درون جمعیت راند،‌ پس از حمله با شلیک گلوله درون خودرویش خودکشی کرده است.

راننده جمعیتی را هدف گرفته بود که در برابر رستوران «کیپنکرل» در محله قدیمی شهر نشسته بودند. روزنامه «راینیشه پست» از مرگ سه تن و زخمی‌شدن ۳۰ تن در این حمله خبر داده بود اما پس از اعلام رسمی، شمار کشتگان به دو تن و شمار زخمی‌ها به ۲۰ تن کاهش یافت. حال شش تن از مجروحان وخیم اعلام شده و احتمال افزایش قربانیان وجود دارد.

به گزارش «اشپیگل»، مأموران ویژه پلیس به دنبال مواد منفجره احتمالی در مقابل رستوران کیپنکرل عملیات جستجو انجام دادند اما مورد مشکوکی نیافتند.

به گفته وزارت کشور آلمان،‌ مهاجم شهروند این کشور است و «نشانه‌ای از پیشینه اسلام‌گرایی او وجود ندارد».

«فرانکفورتر آلگماینه» مهاجم را «ینس آر.»، ۴۸ ساله معرفی کرده که در دو کیلومتری محل حمله می‌زیسته است. شبکه خبری «زد د اف» آلمان نیز از ارتباط او با «راست‌گرایان افراطی» خبر داده است اما مشخص نیست که آیا خود راست افراطی بوده یا خیر.

«زود دویچه تسایتونگ» نیز مهاجم را دارای «پیشنیه بیماری روانی» توصیف کرده است. وزارت کشور آلمان این خبر را تأیید یا تکذیب نکرد.

پلیس آپارتمان او را جستجو کرده و در حال تحقیقات بیشتر است.

برخی شاهدان به پلیس گفته‌اند که دو تن دیگر هنگام حمله از ون بیرون پریده‌اند. پلیس به دنبال دیگر مظنونان احتمالی است.

بیش از یک سال پیش نیز انیس عامری، یک مهاجم هوادار «دولت اسلامی» (داعش) با خودرو به داخل بازار کریسمس شهر برلین راند. در آن حمله ۱۲ نفر کشته و ۴۸ نفر زخمی شدند.

  • توضیح: در تیتر پیشین «مونستر» به اشتباه «مونتسر» ثبت شده بود. شمار کشتگان نیز پس از اعلام رسمی از «سه» به «دو» کاهش یافت.
Share