Share

فرج‌الله رجبی، نماینده اصلاح‌طلب شیراز در مجلس شورای اسلامی از دیگر اصلاح‌طلبان خواست تا «از پیله محافظه‌کاری خارج شوند.»

فرج الله رجبی، نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی ایران

نماینده شیراز در نشستی خبری به اصلاح‌طلبان هشدار داد که اگر پیگیر و بیان‌کننده حقوق و مطالبات مردم نباشند، رأی آنها را از دست خواهند داد.

او تفاوت اصلاح‌طلبان با اصول‌گرایان را در انطباق‌دادن «حکومت‌داری دین‌مدارانه» با «شرایط زمانی و مکانی» دانست و با انتقاد از محافظه‌کاری اصلاح‌طلبان گفت:

«من بارها به هم تیمی‌های خودم هم انتقاد کرده‌ام که در برخی مسائل بیش از حد محافظه‌کار بوده‌ایم، ما آمده‌ایم از مردم و مطالبات مردم دفاع کنیم و از مردم نمره قبولی بگیریم، بدون توجه به هزینه‌های سنگینی که امکان دارد این دفاع برای ما داشته باشد… اگر مردم احساس کنند اصلاح‌طلب و اصولگرا خواسته‌هایشان را پیگیری و مطرح نمی‌کنند، خودشان آن را مطرح خواهند کرد.»

انتقاد از عملکرد اصلاح‌طلبان پس از اعتراضات سراسری دی شدت گرفت. یکی از شعارهای معترضان دی این بود:‌ «اصلاح‌طلب،‌ اصول‌گرا / دیگه تمومه ماجرا».

فرج‌الله رجبی درحالی نسبت به محافظه‌کاری اصلاح‌طلبان هشدار می‌دهد که چندی پیش بهزاد نبوی، زندانی سیاسی سابق و از چهره‌های برجسته اصلاحات «عدم همراهی» اصلاح‌طلبان با اعتراضات را «بسیار عاقلانه» توصیف کرده بود.

رجبی مبارزه با فساد را نیز دیگر اولویت ضروری اصلاح‌طلبان دانست و گفت «اعتقاد دارم سرنخ بسیاری مسائل در موسسه‌های اعتباری مشخص می‌شود.»

موسسات مالی و اعتباری در دوران ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد به واسطه نزدیکی به قدرت به شدت رشد کردند اما در سال‌های اخیر ورشکسته شدند و مالباختگان آنها پیش و پس از اعتراضات سراسری دی‌ماه بارها به دلیل از دست‌دادن سپرده‌هایشان دست به تظاهرات زده‌اند.


در همین زمینه

ابوالفضل قدیانی: نظام اصلاح‌ناپذیر و اصلاح‌طلبیِ تسلیم‌طلبانه عقیم است

Share