Share

در اثر چند حمله موشکی به فردوگاه نظامی تیفور در شهر حمص سوریه عده‌ای کشته و زخمی شدند. وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که ایالات متحده آمریکا در این حمله موشکی نقشی نداشته است. دیده‌بان حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است می‌گوید چندین ایرانی در این حمله موشکی کشته شدند.

تیفور در حوالی حمص و در نزدیکی پالمیرا در مرکز سوریه: مقر سپاه و نیروی هوایی سوریه

تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرده که در فرودگاه نظامی تیفور در حوالی حمص در نزدیکی شهر باستانی پالمیرا در مرکز سوریه در اثر اصابت موشک‌هایی چند انفجار اتفاق افتاده.

المیادین گزارش داده که همزمان با این حملات موشکی، صدای ۵ انفجار در آسمان منطقه البقاع شنیده شده.

یک منبع در ارتش سوریه به تلویزیون دولتی این کشور گفته است که ارتش سوریه ۵ موشک از موشک‌هایی را که به طرف این پایگاه نظامی شلیک شده، رهگیری و منهدم کرده است.

ارتش روسیه اعلام کرد که دو جنگنده شکاری اف ۱۵ نیروی هوایی اسرائیل پایگاه هوایی تیفور در مرکز سوریه را بمباران کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری اینترفاکس وزارت دفاع روسیه می‌گوید دو جنگنده شکاری ارتش اسرائیل شامگاه گذشته از آسمان لبنان با شلیک ۸ موشک پایگاه هوایی تیفور در نزدیکی حمص را هدف قرار دادند.

در فرودگاه نظامی تیفور جنگنده‌های شکاری نیروی هوایی روسیه مستقرند. این جنگنده‌ها به طور منظم از این پایگاه پرواز می‌کنند و مواضع شورشیان مسلح مخالف اسد را بمباران می‌کنند.

تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرده که در حمله موشکی به فرودگاه نظامی تیفور عده‌ای کشته و مجروح شده‌اند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش کرد ۱۴ شبه‌نظامی از جمله چند ایرانی در جریان این حمله در مرکز سوریه کشته شده‌اند.

این فرودگاه نظامی در حوالی میدان‌های گازی سوریه قرار دارد که در دست داعش بود اما سال گذشته ارتش سوریه و متحدانش موفق شدند کنترل این میدان‌های گاز را به دست بگیرند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که «در حال حاضر» هیچ حمله موشکی به سوریه انجام نداده است.

پنتاگون با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که اوضاع را زیر نظر دارد:

«در هر حال ما همچنان از نزدیک اوضاع را زیر نظر داریم و از تلاش‌های دیپلماتیک جاری برای پاسخگو کردن کسانی که دست به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه می‌زنند، حمایت می‌کنیم.»

روز گذشته در اثر حملات شیمایی به شهر دوما در غوطه شرقی شمار زیادی از غیرنظامیان از جمله عده‌ای از کودکان کشته و مجروح شدند. قرار است دوشنبه ۹ آوریل شورای امنیت سازمان ملل در دو نشست جداگانه پیاپی حمله شیمیایی به غوطه شرقی را به بحث بگذارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به حمله شیمیایی به غوطه شرقی اعلام کرده بود که اسد و ولادیمیر پوتین و ایران بهای سنگینی به خاطر این حمله شیمیایی خواهند پرداخت.

دولت سوریه و وزارت خارجه ایران حمله شیمیایی به غوطه شرقی را تکذیب کرده‌اند.

یک سخنگوی ارتش اسرائیل از هرگونه اظهار نظر درباره دخالت این کشور در حمله موشکی یاد شده خودداری کرده.

یک منبع خبری به خبرگزاری رویترز گفته است که اسرائیل  حمله موشکی به فرودگاه نظامی تیفور را انجام داده است.

ارتش اسرائیل پیش از این گفته بود که سپاه قدس در فرودگاه نظامی تیفور، پایگاهی برای ارسال سلاح و مهمات به حزب‌الله لبنان ایجاد کرده است.

فوریه گذشته ارتش اسرائیل شبه‌نظامیان شیعه طرفدار ایران را متهم کرده بود که از فرودگاه نظامی تیفور با پهپادهای ساخت ایران عملیاتی را در حریم هوایی اسرائیل انجام داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

حمله شیمیایی به دوما: اکثر قربانیان را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند

 

Share