Share

این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که روز ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ صورت گرفته‌ یا در این روز خبرهای آنها منتشر شده‌اند. مجموعه ممکن است با اطلاعات جدید بروز شود.

تجمع معلمان در کرمان

تجمع اعتراضی معلمان خرید خدمت در کرمان، یزد و مشهد

معلمان حق‌التدریسی آموزش و پرورش در تداوم اعتراضات خود به حقوق معوقه، نداشتن بیمه و عدم امنیت شغلی پنجشنبه ۲۳ فروردین در چند شهر دست به اعتصاب زده و مقابل مراکز دولتی تجمع کردند. تصاویر و گزارش‌هایی از تجمع معلمان قلعه گنج و رودبار جنوب (واقع در استان کرمان)، معلمان یزد و معلمان مشهد منتشر شده است.

 معلمان خرید خدمت قلعه‌گنج و رودبار جنوب  که یک سال مطالبات معوقه دارند در شهر کرمان تجمع کردند. آن‌ها بنرهایی حاوی مطالباتشان در دست داشتند و شعار می‌دادند:

  • معلم نمونه، کارت دیگه تمومه
  •  معلمی سرابه، حباب روی آبه

 معلمان خرید خدمت یزد که بنرهایی حاوی مطالباتشان در دست داشتند مقابل استانداری یزد تجمع کردند. آن‌ها خواستار پرداخت مطالباتشان و پایان دادن به تبعیض و بی‌عدالتی شدند.

معلمان مشهد مقابل استانداری خراسان رضوی تجمع کردند. بر روی بنرهای آنان نوشته شده بود:

  • ما خواستار استخدام بدون آزمون در آموزش و پرورش هستیم.

ادامه اعتراض در اصفهان با شعار: کشاورز بی‌گناه آزاد باید گردد

بر اساس گزارش‌هایی که چهارشنبه ۲۲ فروردین منتشر شد، نیروهای امنیتی و انتظامی حداقل یک تن از اهالی زیار را که در تظاهرات شرکت کرده بود بازداشت کردند. از همین رو مردم زیار بعد از ظهر روز گذشته با آتش زدن لاستیک عبور و مرور را سد کردند.

تجمع و راهپیمایی پنجشنبه ۲۳ فروردین از میدان خوراسگان آغاز شد. تظاهرکنندگان در واکنش به حمله نیروهای ضدشورش به صف تظاهرکنندگان شعار می‌دادند:

  • نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم.

تجمع دانشجویان معترض به اخراج استادان «اخلاقی»

تجمع در دانشگاه شیراز در اعتراض به اخراج سه تن از استادان

گروهی از دانشجویان دانشگاه شیراز پنجشنبه ۲۳ فروردین در اعتراض به اخراج سه تن از استادان «با اخلاق و نخبه» این دانشگاه اعتراض کردند.

سایت اصولگرای «خبرنامه دانشجویان ایران» در توضیح اعتراض دانشجویان نوشته است جمعی از دانشجویان دانشگاه شیراز «در حمایت از سه استاد نخبه دانشکده برق که به عشق وطن از آمریکا به ایران بازگشته‌اند» تجمع کردند. به نوشته این سایت مسئولان دانشگاه شیراز به جای آنکه این سه استاد نخبه را تکریم کنند، آن‌ها را ممنوع‌التدریس و از دانشگاه اخراج کرده‌اند.

تجمع سهامداران «پدیده شاندیز» در مشهد با شعار: صدای فقر ملت، برس به گوش دولت

 سهامداران موسسه مالی «پدیده شاندیز» پنجشنبه ۲۳ فروردین مقابل ساختمان دادستانی مشهد تجمع کردند. آن‌ها بنرهایی حاوی اعتراض به عملکرد دادستانی و «دولت تدبیر و امید» در ارتباط با پرونده این موسسه در دست داشتند و شعار می‌دادند:

  • صدای فقر ملت، برس به گوش دولت
  • قاتلین صداقت، مرگ بر این وقاحت

تجمع کارگران شهرداری بندرعباس

کارگران شهرداری بندرعباس که به واسطه شرکت پیمانکار تنظیف کار می‌کنند چهارشنبه ۲۲ فروردین در اعتراض به تعویق ماه‌ها دستمزد خود مقابل شهرداری تجمع کردند.


بیشتر بخوانید:

جنبش مطالباتی و اعتراضی – پرونده روزانه

Share