Share

یک زن سوئیسی علیه طارق رمضان، اسلام‌شناس مشهور سوئیسی و استاد مطالعات اسلامی دانشگاه آکسفورد بریتانیا به اتهام «تجاوز جنسی» شکایت کرد. او چهارمین شاکی پرونده اتهام‌های تجاوز جنسی علیه این پژوهشگر دینی است.

معترضان به بازداشت رمضان او را بیگناه می‌دانند اما شمار شاکیان اکنون به چهارتن رسیده

نام شاکی جدید طارق رمضان آشکار نشده اما او به اسلام گرویده و مدعی است که رمضان در اکتبر ۲۰۰۸ در ژنو او را آزار جنسی داده است.

شاکی در زمان این حادثه ۴۰ ساله بوده. طارق رمضان اکنون ۵۵ سال دارد.

وکیل این زن سوئیسی جمعه‌شب ۱۳ آوریل / ۲۴ فروردین به شبکه تی‌اس‌آر تلویزیون سوئیس گفت که «در این مرحله از رویه قضایی تنها می‌توانم بگویم که شکایتی کیفری ارائه کرده‌ایم. این شکایت مدارکی ارائه می‌دهد که شاید بتوان آن را تجاوز جنسی دانست.»

او از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

ماه گذشته نیز یک زن فرانسوی ۴۵ ساله سومین شکایت تجاوز علیه رمضان را مطرح کرد.

طارق رمضان از ۳۱ ژانویه و پس از علنی‌شدن دو شکایت نخست در بازداشت موقت به سر می‌برد. یک دادگاه فرانسوی دستور به بازداشت او تا زمان تکمیل روند تحقیقات داده است.

دو زن طارق رمضان ۵۵ ساله را به تجاوز جنسی در هتل‌هایی در لیون و پاریس، به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۲ و پس از کنفرانس‌هایی که در آنها سخنرانی داشته، متهم کرده اند.

زنان پس از به راه افتادن جنبش MeToo# به افشاگری علیه مردانی دست زده‌اند که با در اختیارداشتن جایگاه قدرت به آزار و اذیت جنسی آنها پرداخته اند.

طارق رمضان نوه حسن البنا، بنیانگذار جنبش اخوان المسلمین مصر و شهروند سوئیس است.

اتهامات علیه طارق رمضان در دادگاه اثبات نشده و او خود آنها را تکذیب کرده است. حامیان او در فرانسه نیز پیش از این تجمع‌هایی اعتراضی برپا کرده بودند و او را بیگناه می‌دانستند.


در همین زمینه

طارق رمضان به اتهام تجاوز در بازداشت موقت باقی می‌ماند

 

Share