Share

سعید مدنی، عضو شورای فعالان ملی مذهبی شامگاه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۰ به همراه همسرش در تهران بازداشت شد.

 

به گزارش خانه حقوق بشر ایران، نیروهای امنیتی پس از بازداشت مدنی و همسرش به منزل آن‌ها رفته‌اند و پس از بازرسی، کامپیوتر و فیش‌های تحقیقاتی مدنی را با خود برده‌اند.

نیروهای امنیتی همچنین به محل کار سعید مدنی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران رفته‌اند و دفتر این پژوهشگر اجتماعی را در آنجا نیز بازرسی کرده‌اند.

سعید مدنی به زندان اوین منتقل شده است اما مشخص نیست که آیا همسرش نیز به زندان اوین منتقل شده یا آزاد شده است.

در دو روز گذشته علاوه بر مدنی، احسان هوشمندی، روزنامه‌نگار و پژوهشگر مطالعات قومی و فاطمه خردمند، روزنامه‌نگار نیز بازداشت شده‌اند

سعید مدنی در حالی بازداشت شده که حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران روز یکشنبه ۱۸ دی از بازداشت چند نفر که "قصد اخلال" در انتخابات مجلس نهم داشتند، خبر داد. وزیر اطلاعات ایران توضیح نداده که آیا بازداشت‌‌شدگان روز شنبه در تهران به همین اتهام دستگیر شده‌اند یا خیر.

باشگاه خبرنگاران وابسته به رادیو و تلویزیون دولتی ایران نیز به نقل از یک منبع وزارت اطلاعات که نامش فاش نشده، خبر داده چهار نفر به اتهام "طراحی شبکه‌های اغتشاش و آشوب" در آستانه انتخابات مجلس بازداشت شده‌اند.

نهمین دوره انتخابات مجلس ایران ۱۲ اسفند ال جاری در سراسر ایران برگزار می‌شود.

در دو روز گذشته علاوه بر مدنی، احسان هوشمندی، روزنامه‌نگار و پژوهشگر مطالعات قومی و فاطمه خردمند، روزنامه‌نگار نیز بازداشت شده‌اند. اتهام این بازداشت‌شدگان هنوز اعلام نشده است.

این بازداشت‌ها در حالی در آستانه انتخابات مجلس انجام شده که آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران امروز، چند ماه گفت باید مراقب بود انتخابات، تبدیل به "چالشی برای امنیت کشور" نشود.

وی با یادآوری آنچه "تلاش دشمنان برای سوءاستفاده از انتخابات و ضربه زدن به امنیت کشور" عنوان کرد، به "مردم، مسئولان مختلف، منبرداران و فعالان سیاسی" هشدار داد که "مراقب چالش‌های ضد امنیتی و تلاش‌های دشمنان" باشند.

 

Share