Share

نیروهای امنیتی عربستان سعودی اعلام کردند که یک هواپیمای بدون سرنشین را در نزدیکی کاخ پادشاهی در ریاض سرنگون کرده‌اند.

ریاض – عکس از آرشیو

به گزارش رویترز پس از اینکه ویدئوهایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شدند که صدا و نور تیراندازی را در آسمان شب ریاض نشان می‌دادند و این را مطرح می‌کردند که اطراف کاخ پادشاهی عربستان ناآرام است، نیروهای امنیتی این کشور اعلام کردند که ترسی از ناآرامی نیست. پلیس ریاض اعلام کرد که یک پهباد تفریحی را در اطراف کاخ ملک سلمان سرنگون کرده‌ است.

ویدئویی که بیشتر از همه دست‌به‌دست شده است صدای تیراندازی را از پنجره یک خانه نشان می‌دهد و ادعا می‌کند که این صدا از داخل محوطه یکی از کاخ‌های پادشاهی عربستان در محله الخزامی شهر ریاض به گوش می‌رسد.

یکی از ویدئوها را ببینید:

سخنگوی پلیس ریاض به خبرگزاری رسمی عربستان سعودی در رابطه با این تیراندازی‌ها گفته است: “در یکی از مناطق امنیتی، پرواز غیرمجاز یک هواپیمای تفریحی کوچک در ساعت ۷:۵۰ بعد از ظهر مشاهده شد که منجر به برخورد ماموران امنیتی و مقابله با توجه به دستورات و دستورالعمل‌ها شد.”

یک مقام ارشد عربستان سعودی به رویترز گفته است که ملک سلمان در زمان رخداد این تیراندازی و سرنگونی پهباد در کاخ خود در ریاض نبوده است. این مقام عربستانی که نام او برده نشده به رویترز گفته است که ملک سلمان به مزرعه خود در الدرعیه‎ رفته است.

ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌اند، صدای تیراندازی‌های شدیدی را ثبت کرده‌اند که حداقل برای ۳۰ ثانیه ادامه می‌یابند. این منجر به گمانه‌زنی در مورد احتمال کودتا در عربستان شد و برخی از کاربران مدعی شدند که پادشاه به مخفیگاهی امن منتقل شده است – این ادعاها را نیروهای امنیتی عربستان رد کرده‌ است.

هیچ اطلاعاتی در مورد آسیب‌های احتمالی مقابله با این پهباد منتشر نشده است.

مشخص نیست که چه کسی این پهباد را به پرواز در آورده و یا قصد آن از پرواز غیرمجاز در نزدیکی محوطه کاخ پادشاهی عربستان چه بوده است.

در اکتبر سال ۲۰۱۷، یک مرد مسلح به کلاشینکف و کوکتل مولوتف به دروازه کاخ پادشاهی در شهر جده حمله کرد و دو نفر پاسپان را کشت و سه نفر را زخمی کرد تا به ضرب گلوله کشته شد.

 

Share