Share

گروه «دولت اسلامی» (داعش) اعلام کرد که در جریان انتخابات پارلمانی ماه آینده در عراق به حوزه‌های رأی‌گیری حمله می‌کند و هر کس که در انتخابات شرکت کند «کافر» است.

انتخابات پارلمانی عراق قرار است ۱۲ مه / ۲۲ اردیبهشت در ۱۸ حوزه انتخاباتی در سراسر عراق برگزار شود.

انتخابات پارلمانی عراق قرار است ۱۲ مه / ۲۲ اردیبهشت در ۱۸ حوزه انتخاباتی در سراسر عراق برگزار شود.

به‌گزارش رویترز، ابوالحسن مهاجر، سخنگوی داعش در پیامی که در ساعات پایانی یکشنبه ۲۲ آوریل / ۲ اردیبهشت منتشر کرده دولت عراق به رهبری شیعیان این کشور را متهم به نمایندگی از سوی ایران کرد و هشدار داد که هر کس که در انتخابات ۱۲ ماه مه شرکت کند، هدف حملات این گروه قرار خواهد گرفت.

مقامات عراقی گفته‌اند که حوزه‌های رأی‌گیری به خوبی محافظت می‌شوند.

سخنگوی داعش در این پیام گفته است: «ما اهل سنت عراق به این افراد (شیعیان) که قدرت را در دست دارند هشدار می‌دهیم. حوزه‌های رأی‌گیری یکی از اهداف ما است، بنابراین از آن‌ها دور بمانید.»

انتخابات پارلمانی عراق قرار است ۱۲ مه / ۲۲ اردیبهشت در ۱۸ حوزه انتخاباتی در سراسر عراق از جمله مناطق آزاد شده از اشغال داعش برگزار شود.

پیش از پیام داعش، رایان دیلون سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به شبکه تلویزیونی روداو گفته بود که داعش قصد ایجاد مشکل در انتخابات عراق را دارد.

دیلون بر اهمیت تأمین امنیت انتخابات پارلمانی عراق تأکید کرد و افزود: «نیروهای امنیتی عراق تدابیر لازم برای تأمین امنیت انتخابات پارلمانی را در پیش گرفته‌اند.»

حیدر عبادی، نخست‌وزیر عراق در ماه دسامبر سال گذشته پیروزی بر داعش را اعلام کرد. داعش از سال ۲۰۱۴ یک‌سوم خاک عراق را در دست داشت. ستیزه‌جویان داعش پس از فروپاشی خلافت خود اعلام کرده‌اند که بار دیگر به تاکتیک‌های شورشی روی خواهند آورد.

روز گذشته داعش در غرب کابل به یک مرکز توزیع شناسنامه (تذکره) به واجدان شرایط رأی‌دهی حمله کرد و دست‌کم ۵۲ نفر را کشته و ۱۱۲ نفر را مجروح کرد.

مراکز ثبت‌نام و توزیع شناسنامه (تذکره) بخشی از روند آماده‌سازی برای اجرای انتخابات پارلمانی افغانستان در سال جاری است. کارت‌های رأی‌گیری که پیش از این برای شهروندان افغان صادر شده دیگر اعتبار ندارد و آن‌ها باید برای شرکت در انتخابات تذکره دریافت کنند.

برگزاری انتخابات پارلمانی همزمان با انتخابات شوراهای ولایتی افغانستان قرار است مهر / اکتبر سال جاری پس از حدود سه سال تأخیر برگزار شود.

بیشتر بخوانید:

انتخابات پارلمانی عراق در موعد مقرر برگزار خواهد شد

Share