Share

فردی که سلاح گرم و سلاح سرد با خود حمل می‌کرد وارد دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن شد و با سر دادن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی ایران یکی از کارکنان را مجروح کرد. پلیس مهاجم را بازداشت کرده اما از هویت و انگیزه او اطلاعی در دست نیست.

چهارشنبه ۲۵ آوریل/ ۵ اردیبهشت، واشنگتن: پلیس فرد مهاجم به دفتر حفاظت از منافع ایران را به بازداشتگاه منتقل می‌کند

به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی حمله فرد مسلح به سلاح گرم و سرد به دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن مقارن ساعت ۱۰.۲۰ دقیقه صبح چهارشنبه ۲۵ آوریل/ ۵ اردیبهشت اتفاق افتاده.  سرویس پلیس مخفی آمریکا با انتشار پیامی در توییتر این خبر را تأیید کرده است.

.خبرگزاری ایرنا گزارش داده که پلیس، مهاجم را بازداشت کرده است. هنوز هیچ‌گونه اطلاعی از هویت او منتشر نشده. پلیس در دفتر حفاظت از منافع ایران در واشنگتن مستقر شده و خیابان‌های پیرامون این محل را هم مسدود کرده است.

دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران تنها نماینده رسمی ایران در آمریکاست، وابسته به سفارت ایران در پاکستان است و به ایرانیان مقیم آمریکا خدمات کنسولی ارائه می‌دهد و جز این هیچگونه فعالیت سیاسی و دیپلماتیک ندارد.

خبرگزاری ایرنا گزارش داده که مهاجم در حالی‌که شعارهایی علیه جمهوری اسلامی ایران سر داده بود، به یکی از کارکنان این دفتر ضربه‌ای وارد کرد و شیشه‌ها و برخی لوازم دفتری را شکست. کارمند مجروح به بیمارستان منتقل شده و دفتر حفاظت از منافع ایران هم خدمات‌رسانی به مراجعان را متوقف کرده است.

سرویس پلیس مخفی آمریکا در توییتر اطلاعیه‌ای درباره این حادثه منتشر کرده. در این اطلاعیه گفته شده:

«ما در واکنش به گزارش تیراندازی در ساختمان شماره ۱۲۵۰ واقع در خیابان ۲۳ شمال‌ غربی واشنگتن، مأموران را به محل اعزام کردیم. آنها پس از آن که مطمئن شدند تیراندازی صورت نگرفته و ساختمان امن است یک فرد مسلح را به علت تهاجم بازداشت و تحویل دفتر پلیس ناحیه دادند.»

این حمله یک روز پس از نشست خبری مشترک رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه در کاخ سفید اتفاق می‌افتد. دونالد ترامپ در این نشست خبری از توافق هسته‌ای با ایران به عنوان یک توافق وحشتناک و جنون‌آمیز و مضحک یاد کرده بود. حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی هم صبح چهارشنبه در سخنانی در تبریز، دونالد ترامپ را مورد خطاب و عتاب قرار داد، از رئیس جمهور آمریکا به عنوان یک کاسب و تاجر و برج‌ساز طمع‌کار یاد کرد که طمع عقل او را ربوده و از «سیاست و حقوق» سررشته‌ای ندارد.

بیشتر بخوانید:

روحانی: یک رئیس جمهور کاسب و برج‌ساز درباره برجام حرف نزند

Share