Share

آمریکا قصد دارد در بودجه نظامی خود صرفه‌جویی کرده و استراتژی جدید دفاعی خود را تنظیم کند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است که در چارچوب چنین اقدامی دو گردان از نیروهای نظامی آمریکایی مستقر در اروپا با هزاران سرباز، این قاره را ترک خواهند کرد.

پنتاگون اعلام کرد لئون پانه‌تا، وزیر دفاع آمریکا گفته است دو اردوگاه از چهار اردوگاه گردان‌های نیروی زمینی ارتش آمریکا که در اروپا مستقر هستند باید از اروپا خارج شوند.

پانه‌تا دلیل این امر را صرفه‌جویی میلیاردها دلار در بودجه نظامی و سازماندهی برنامه‌ریزی‌شده نیروهای مسلح این کشور عنوان کرده است.

به گفته وزیر دفاع آمریکا هر کدام از این گردان‌ها که سه هزار و ۵۰۰ نیروی رزمی دارند باید به‌صورت چرخشی جایگزین شوند.

گرانیگاه استراتژی دفاعی جدید آمریکا مناطق آسیا و اقیانوس آرام است

واشنگتن پست در این‌باره نوشته است که افزون بر این، این موضوع نیروهای غیررزمی را که در این گردان‌ها هستند نیز شامل می‌شود و در مجموع ۱۰ تا ۱۵ هزار سرباز را در بر می‌گیرد.

مکان دقیق گردان‌هایی که باید از اروپا خارج شوند هنوز روشن نیست.

سه گردان نیروی زمینی ارتش آمریکا در آلمان مستقر هستند و یکی دیگر در ایتالیا قرار دارد.

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، چند هفته پیش از استراتژی دفاعی جدید آمریکا خبر داد. گرانیگاه استراتژی دفاعی جدید آمریکا مناطق آسیا و اقیانوس آرام است.

بنا بر آمار ماه سپتامبر پنتاگون، به‌دلیل بدهی‌های کلان دولت آمریکا بودجه نظامی این کشور می‌بایست در ۱۰ سال آینده به ۴۵۰ میلیارد دلار (۳۵۱ میلیارد یورو) کاهش یابد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در ماه نوامبر سال گذشته میلادی بدهی دولت آمریکا را بیش از ۱۵ بیلیون دلار اعلام کرد که در نوع خود بی‌سابقه است.

 

Share