Share

 مسعود جزایری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح می‌گوید که ایران در حال بررسی مجازات "عاملین پشت صحنه و مزدوران میدانی" ترور مصطفی احمدی روشن، معاون تأسیسات اتمی نطنز است و نحوه این مجازات برای آمریکا، اسرائیل و "شرکای" آنها، "آزاردهنده" خواهد بود.

 
وی امروز، شنبه ۲۴ دی ماه به خبرگزاری فارس گفت که ایران این ترور را تهدیدی برای کشور می‌داند و این مجازات را در چارچوب "راهبرد تهدید در برابر تهدید" اعمال خواهد کرد.
 
مصطفی احمدی روشن، معاون بازرگانی تأسیسات اتمی نطنز روز چهارشنبه، ۲۱  دی ماه جاری در جریان یک بمب‌گذاری در تهران کشته شد. مقامات ایران، اسراییل و آمریکا را عامل این ترور معرفی کرده‌اند.
 
معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران به آمریکا، اسرائیل و "دیگر شرکای آنها" هشدار داد که خاطر  ترور دانشمندان هسته‌ای ایران "تنبیه" خواهند شد
  
معاون ستاد کل نیروهای مسلح می‌گوید که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی  نیز به خاطر انتشار فهرست دانشمندان و مدیران هسته‌ای ایران ، در این ترورها مقصر است و باید پاسخگو باشد.
 
در دو سال گذشته چهار تن از دانشمندان مرتبط با برنامه اتمی ایران ترور شده‌اند که سه نفر از آن‌ها در این سوءقصد‌ها کشته شدند.
 
سال ۱۳۸۸ مسعود علی‌محمدی، استاد فیزیک دانشگاه تهران بر اثر شلیک گلوله کشته شد.هشتم آذرماه سال ۸۹ نیز بر اثر دو انفجار بمب در دو نقطه تهران، مجید شهریاری و فریدون عباسی، دو استاد دانشگاه بهشتی مورد سوء قصد قرار گرفتند که مجید شهریاری جان خود را از دست داد و فریدون عباسی زخمی شد.
 
مسعود جزایری به آمریکا، اسرائیل و "دیگر شرکای آنها" هشدار داد که خاطر این ترورها "تنبیه" خواهند شد.
 
آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران نیز در پیامی که به مناسبت ترور مصطفی روشن منتشر کرده بود، گفت که این ترور با "طراحی یا همراهی سیا و موساد" انجام شده و ایران از مجازات "مرتکبان این جنایت و عاملان پشت صحنه‌ آن" چشم‌پوشی نخواهد کرد.
 
ایالات متحده آمریکا ضمن محکوم کردن ترور مصطفی احمدی روشن از مقامات مرتبط با برنامه اتمی ایران، اعلام کرد در این بمب‌گذاری نقشی نداشته است. به گزارش الجزیره، هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه ۱۱ ژانویه (۲۱ دی ۱۳۹۰) گفت: "من می‌خواهم هرگونه دخالت ایالات متحده را در اعمال این خشونت رد کنم."
 
ایران همواره آمریکا و اسراییل را عامل این ترورها معرفی کرده است. با این حال اسراییل تاکنون به این اتهامات پاسخی نداده است.

در همین زمینه:

 

Share