Share

حمله تروریستی در شهر بصره عراق، ۵۳ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ نفر  مجروح برجای گذاشت.

 
بر اساس گزارش‌های رسیده،امروز، شنبه زنی که به میان  عزادار عراقی رفته بود، دست به عملیات انتحاری زده است.
 
این بمب در بین شیعیانی که برای برگزاری مراسم اربعین راهی مسجدی در خارج از بصره بودند، منفجر شده است. هفت نفر از اعضای نیروهای امنیتی عراق نیز در میان کشته‌شدگان این واقعه هستند.

 

این بمب در بین شیعیانی که برای برگزاری مراسم اربعین راهی مسجدی در خارج از بصره بودند، منفجر شده و هفت نفر از اعضای نیروهای امنیتی عراق نیز در میان کشته‌شدگان این واقعه هستند
"اربعین"، چهلمین روز درگذشت حسین بن علی، امام سوم شیعیان است، در سال‌های اخیر عراق شاهد حوادث خشونت‌باری در آستانه این روز و سایر مناسبت‌های شیعیان بوده است.  
 
به گزارش خبرگزاری فارس، نیروهای امنیتی عراق فرد دیگری  را که امروز درصدد انجام یک عملیات انتحاری در نزدیکی شهر کربلا بود دستگیر و بمب همراه وی را خنثی کردند. بنابر این گزارش، این فرد از سوی نیروهای تیپ هشت عراق دستگیر شده است.
 
ناصریه و بغداد هم در روزهای گذاشته شاهد بمب‌گذاری‌هایی بود که منجر به کشته شدن دست‌کم ۷۲ نفر شده بود.
 
برپایه آمار رسمی، در ماه نوامبر، در مجموع ۱۸۷ نفر بر اثر خشونت‌ها در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.
 
دولت کنونی عراق که متشکل از گروه‌های مختلف دینی است در حال حاضر با شدیدترین بحران در طول یک سال روی کار آمدن خود روبه‌روست.
 
در اواخر آذر ماه جاری حکم بازداشت طارق الهاشمی، معاون سنی‌مذهب رئیس جمهوری عراق  به اتهام دست داشتن در چندین انفجار و ترور صادر شده است.
 
طارق الهاشمی این اتهام‌ها رد می‌کند اما نوری‌ المالکی، نخست‌وزیر عراق وی را از سمت خود برکنار کرد و از آن‌جا که هاشمی در اقلیم کردستان به‌سر‌می‌برد از دولت کردستان خواست تا او را تحویل دهد.

 

 

Share