Share

روزنامه اسرائیلی هاآرتص می‌گوید به دمشق حمله شده و چندین انفجار در حومه دمشق گزارش شده است. ارتش اسرائیل مسئولیت حمله را پذیرفته است.

درست یک ساعت پس از اینکه دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج خواهد شد، هاآرتص سه شنبه ۸ مه/۱۸ اردیبهشت، گزارش داد که به دمشق حمله هوایی شده است.

المیادین، رسانه حزب‌الله لبنان هم گفت که جنگنده‌های اسرائیلی به حومه دمشق حمله کرده‌اند.

سه ساعت پس از حمله، هاآرتص گزارش داد که ارتش اسرائیل مسئولیت حمله را پذیرفته و گفته است حرکات غیرمعمول نیروهای نظامی ایران در سوریه موجب شده که ارتش اسرائیل به این باور بردسد که این نیروها آماده اقدامات تلافی‌جویانه علیه اسرائیل هستند.

در شبکه‌های اجتماعی کاربران تصاویری از انفجار و دود و آتش را منتشر کرده‌اند.

انفجارها در منطقه الکسوه در حومه دمشق رخ داده و هاآرتص از قول نزدیکان اسد گفته است که انفجارها نتایج حملات هوایی اسرائیل است.

خبرگزاری رسمی سوریه وقوع انفجارها در منطقه الکسوه در حومه دمشق را تایید کرده اما از تلفات احتمالی چیزی ننوشته‌اند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) همچنین گزارش داده که دفاع هوایی این کشور دو موشک اسرائیلی را پش از خوردن به اهدافی در جنوب دمشق دفع کرده است.

روزنامه “تایمز اسرائیل”  از قول مقامات سوری نوشته است که اهداف حمله هوایی اسرائیل یک پایگاه نظامی بوده که مورد استفاده نیروهای ایرانی بوده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه در بریتانیا از کشته شدن دست‌کم ۹ تن از نیروهای وفادار به بشار اسد در حمله موشکی سه شنبه شب اسرائیل به یک پایگاه نظامی در جنوب دمشق خبر داد.

این نهاد می‌گوید هنوز تأیید نشده که افراد کشته شده از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بوده‌اند یانه.

رسانه‌های اسرائیلی حدود یک هفته است که در مورد حملات احتمالی جمهوری اسلامی به خاک اسرائیل صحبت می‌کنند.

پیش از حمله اسرائیل به دمشق، مقامات اسرائیلی به مردم ساکن مناطق نزدیک مرز سوریه خبر داده بودند که پناهگاه‌های عمومی در صورت حمله به این مناطق آماده هستند. همچنین اعلام شده بود که پایگاه‌های نظامی اسرائیل برای حمله احتمالی ایران آماده شدند.

Share