Share

فیلم موفق اصغر فرهادی در سی و دومین دوره جوایز فیلم حلقه منتقدان لندن جوایز بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان، بهترین فیلم‌نامه و بهترین بازیگر زن مکمل را به‌دست آورد.

به گزارش رویترز، مراسم اهدای جوایز حلقه منتقدان لندن پنج‌شنبه شب ۲۹ دی‌ماه (۱۹ ژانویه) در ساوت‌بنک مؤسسه فیلم بریتانیا در لندن برگزار ‌شد.

در این مراسم اصغر فرهادی برای بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان و بهترین فیلم‌نامه برنده جایزه شد و ساره بیات نیز به‌خاطر ایفای نقش در "جدایی نادر از سیمین" جایزه بازیگر مکمل زن سال را دریافت کرد.

بدین ترتیب "جدایی نادر از سیمین" همچنان در ادامه موفقیت‌های خود جوایز مهم سینمایی جهان را از آن خود می‌کند.

این فیلم که جایزه‌ خرس طلای بهترین فیلم و خرس نقره‌ای بهترین بازیگران زن و مرد را از جشنواره‌ برلین به‌دست آورده در هفته‌های گذشته برنده‌ چندین جایزه‌ مهم جهانی از جمله بهترین فیلم خارجی سال از نگاه انجمن ملی منتقدان آمریکا و انجمن منتقدان فیلم نیویورک، جایزه فیلم مستقل بریتانیا، جایزه بهترین فیلم سال‌ آسیا ـ پاسیفیک و جایزه گلدن گلوب شده است.

حلقه منتقدان لندن امسال فیلم صامت و سیاه و سفید "هنرمند" به کارگردانی میشل هازاناویسیوس فرانسوی را مورد توجه قرار داد و جوایز فیلم سال، کارگردان سال و بازیگر مرد سال (ژان دوژاردن) را به این فیلم اهدا کرد

"جدایی نادر از سیمین" افزون بر این‌که نامزد نهایی دریافت جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی ‌زبان جشنواره بافتا (آکادمی فیلم بریتانیا) گردیده، جزو ۹ فیلم برگزیده برای دریافت اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی ‌زبان سال نیز شده است.

این فیلم همچنین نامزد جایزه سالانه ایمیج انجمن ملی پیشرفت رنگین‌پوستان آمریکا NAACP نیز شده است.

انجمن ملی پیشرفت رنگین‌پوستان آمریکا از دستاوردهای رنگین‌پوستان در حوزه‌های فیلم، تلویزیون، موسیقی و ادبیات، همین طور از تلاش نوآورانه افراد و گروه‌ها برای گسترش عدالت اجتماعی تقدیر می‌کند.

حلقه منتقدان لندن امسال فیلم صامت و سیاه و سفید "هنرمند" به کارگردانی میشل هازاناویسیوس فرانسوی را مورد توجه قرار داد و جوایز فیلم سال، کارگردان سال و بازیگر مرد سال (ژان دوژاردن) را به این فیلم اهدا کرد.

"هنرمند" در مراسم شصت و نهمین دوره گلدن گلوب که یکشنبه گذشته برگزار گردید نیز سه جایزه را از آن خود کرده بود و برای دریافت جایزه بافتا نیز نامزد شده است.

این فیلم از هم‌اکنون بیشترین اقبال را برای دریافت اسکار دارد.

حلقه منتقدان لندن مریل استریپ را برای ایفای نقش مارگارت تاچر، نخست‌وزیر پیشین بریتانیا در فیلم "بانوی آهنین" و آنا پاکویین را برای بازی در فیلم "مارگارت"، به‌طور مشترک بهترین بازیگر زن سال برگزید و کنت برانا برای "هفته من با مریلین" برنده جایزه بازیگر مرد مکمل سال شد.

حلقه منتقدان لندن در سال ۱۹۱۳ بنیان گذاشته شد و شامل بیش از ۱۲۰ منتقد فیلم و نویسنده است.

 

Share