Share

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران دوشنبه ۱۴ مه/ ۲۴ اردیبهشت بعد از دیدار و گفت‌وگو با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه از آمادگی روسیه برای حمایت از توافق هسته‌ای با ایران خبر داد.

دوشنبه ۱۴ مه ۲۰۱۸ مسکو: دیدار محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه

به گزارش خبرگزاری ریانووستی ظریف بعد از دیدار و گفت‌وگو با لاوروف اعلام کرد که روسیه همچنان خود را به برجام متعهد می‌داند.

به گفته ظریف، روسیه و ایران هر آنچه که از دستشان برآید انجام می‌دهند تا توافق هسته‌ای پابرجا بماند.

هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خروج این کشور از برجام را اعلام کرد. در پی خروج آمریکا از برجام، وزیر خارجه ایران از ابتدای هفته جاری سفری را برای مذاکره با دیگر امضاکنندگان این توافق بین‌المللی آغاز کرده است.

روز گذشته ظریف به چین سفر کرده بود. خبرگزاری شین‌هوا گزارش داد که ونگ یی، وزیر خارجه چین در این دیدار گفته است که کشورش رفتاری «بی‌طرف، منصفانه و مسئول» را در قبال برجام در پیش خواهد گرفت.

قرار است سه‌شنبه ۱۵ مه/ ۲۵ اردیبهشت وزیران خارجه تروئیکای اروپایی همراه با ظریف و فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا نشستی درباره برجام برگزار کنند. ایران انتظار دارد که قدرت‌های اروپایی تضمین دهند که به تعهداتشان در توافق هسته‌ای عمل می‌کنند.

عصر یکشنبه ۱۳ مه/ ۲۳ اردیبهشت رؤسای دولت ایران و بریتانیا در یک گفت‌وگوی تلفنی به این نتیجه رسیدند که نشست وزیران خارجه سه قدرت اروپایی با حضور وزیر خارجه ایران و رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای آینده برجام ضرورت دارد.

بیشتر بخوانید:

می با تأیید پایبندی بریتانیا به برجام، از امنیت اسرائیل و دوتابعیتی‌های زندانی غافل نماند

 

 

 

Share