Share

یکشنبه ۱۳ مه/ ۲۳ اردیبهشت، ۵ روز پس از اعلام خروج آمریکا از برجام، مجلس خبرگان رهبری در بیانیه‌ای خواستار عذرخواهی حسن روحانی از مردم شده بود. آیت‌الله مسعودی خمینی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا اکنون احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری را خطاب داده و به او گفته است:  «آقای جنتی، در کلماتتان مواظب باشید و فکر کنید که چه می‌گویید. اگر رهبری با برجام و مذاکرات مخالف بودند، یک کلمه می‌فرمودند آقای روحانی! مذاکره نکن و به کارهای دیگرت رسیدگی کن. در این صورت، مگر آقای روحانی می‌توانست بگوید نه؟»

آیت‌الله مسعودی خمینی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

بیانیه مجلس خبرگان رهبری اگرچه به اسم مجلس خبرگان منتشر شده بود، اما به نظر می‌رسد با هماهنگی تمام اعضا آن تنظیم نشده است. به همین سبب- به گفته آیت‌الله هاشم‌زاده هریسی، یکی از اعضا خبرگان رهبری – اسامی و تعداد افرادی که آن را امضاء کرده‌اند مشخص نبوده است. پیش از این محمود احمدی‌نژاد اعلام کرده بود که مذاکرات محرمانه با آمریکا با عمان زیر نظر آیت‌الله علی خامنه‌ای انجام شده و به این تریبت مسئولیت برجام را متوجه رهبر جمهوری اسلامی کرده بود.

در بیانیه شورای اطلاع‌رسانی دولت که دوشنبه ۲۴ اردیبهشت منتشر شده، دولت روحانی می‌گوید نه رئیس جمهور، بلکه آن‌ها که «طلبکارانه به دستاوردهای ملی» می‌تازند باید عذرخواهی کنند.

بیشتر بخوانید:

دولت روحانی به خاطر برجام عذرخواهی نکرد

 

Share