Share

پاراگوئه دوشنبه ۲۱ مه / ۳۱ اردیبهشت در مراسمی به‌طور رسمی سفارت خود در اسرائیل را از تل‌آویو به بیت‌المقدس (اورشلیم) منتقل کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و هوراسیو کارتس، رئیس جمهوری پاراگوئه

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و هوراسیو کارتس، رئیس جمهوری پاراگوئه

در مراسم گشایش سفارت جدید پاراگوئه در بیت‌المقدس (اورشلیم) هوراسیو کارتس، رئیس جمهوری این کشور و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل شرکت داشتند.

کارتس در این مراسم گفت: «این یک روز تاریخی است که روابط بین پاراگوئه و اسرائیل را مستحکم می‌کند.»

نتانیاهو نیز در سخنانی گفت: «امروز روز بزرگی برای اسرائیل و پاراگوئه است، روزی بزرگ برای دوستی ما.»

حنان عشراوی، عضو ارشد سازمان آزادیبخش فلسطین این تصمیم پاراگوئه را محکوم کرد و در بیانیه‌ای گفت: «پاراگوئه با اتخاذ تصمیمی تحریک‌آمیز و غیرمسئولانه به‌طور مستقیم قوانین بین‌المللی و توافق‌های بین‌المللی را نقض می‌کند. این کشور با اسرائیل، آمریکا و گواتمالا همکاری می‌کند تا اشغال نظامی و حفظ سرنوشت اورشلیم اشغال‌شده را تثبیت کند.

سفارت آمریکا در بیت‌المقدس (اورشلیم) دوشنبه ۱۴ مه / ۲۴ اردیبهشت گشایش یافت. در مناطق مرزی نوار غزه فلسطینی‌ها در اعتراض به این اقدام دست به اعتراض زدند که سربازان اسرائیلی با خشونت به مقابله با آن‌ها پرداختند. در این درگیری‌ها بیش از ۶۰ فلسطینی کشته و بیش از ۲۷۷۰ نفر زخمی شدند.

روز چهارشنبه ۱۶ مه / ۲۶ اردیبهشت نیز در مراسمی سفارت گواتمالا در بیت‌المقدس (اورشلیم) گشایش یافت که در آن سارا سولیس، سفیر این کشور در اسرائیل شرکت داشت.

بیشتر بخوانید:

گواتمالا نیز سفارت خود در بیت‌المقدس (اورشلیم) را گشود

Share