Share

رئیس دادگستری تهران درباره پرونده نازنین زاغری، شهروند ایرانی-بریتانیایی زندانی در ایران گفته است: «پرونده این فرد دو بخش دارد که در مورد یک بخش حکم قطعی است، بخش دوم نیز همچنان مفتوح است.» غلامحسین اسماعیلی اعلام کرده که نخستین جلسه دادگاه نازنین زاغری برگزار شده و جلسه بعدی نیز به زودی برگزار خواهد شد. رئیس دادگستری تهران درباره اتهامات تازه این شهروند ایرانی – بریتانیایی سکوت کرده است.

نازنین زاغری، شهروند ایرانی – بریتانیایی زندانی

۳۱ اردیبهشت کمپین آزادی نازنین زاغری گزارش داده بود که دستگاه قضایی جمهوری اسلامی برای نخستین بار به این زندانی دوتابعیتی اجازه داده که با سفیر بریتانیا در تهران تلفنی صحبت کند. زاغری ظاهراً از سفیر بریتانیا خواسته در نامه‌ای رسمی به طرح اتهامات تازه علیه او اعتراض کند.

نازنین زاغری رتکلیف، کارمند بنیاد تامسون رویترز توسط مراجع قضایی ایران به جرم توطئه برای سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی به پنج سال زندان محکوم شده. او این اتهام را رد کرده است. دستگاه قضایی ایران هم تاکنون جرم او را اعلام نکرده.

در مارس سال جاری، دستگاه قضایی جمهوری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود اتهامات تازه‌ای را متوجه نازنین زاغری نمی‌کند.

ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری می‌گوید پرونده همسرش ساختگی است و ایران از او به عنوان ابزار «چانه‌زنی» با غرب استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید:

نازنین زاغری به اتهام تازه‌ای محاکمه می‌شود

Share