Share

بهاره پنج‌ساله دختربچه‌ای افغانستانی است که سه مرد هفته گذشته به او گروهی تجاوز کردند. رئیس اورژانس اجتماعی ایران این خبر را تأیید کرده است.

تجاوز گروهی به بهاره در خمینی‌شهر سومین مورد از تجاوز به دختران خردسال افغان در دو سال اخیر است

رضا جعفری شنبه ۱۲ خرداد در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا) درباره این حادثه گفت:

«مورد کودک آزاری مربوط به دختربچه‌ای افغان است که هفته گذشته در حالی که در مقابل خانه مشغول بازی بوده، از سوی سه مرد متجاوز ربوده و پیکر نیمه جان او چند ساعت بعد در خرابه‌ای پیدا می‌شود.»

او گفت این کودک از بیمارستان مرخص شده و اورژانس اجتماعی در حال ارائه حمایت‌های روانی‌ـ‌اجتماعی به اوست.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) پیش از انتشار این خبر در ایلنا، شنبه با یکی از آشنایان این دختربچه مهاجر گفت‌و‌گو کرد. به گفته محمدرضا کریمی، عموی بهاره، او پنج‌ساله است و هفته پیش مورد تجاوز قرار گرفته.

او به صدای افغان گفته است که بهاره اکنون در وضعیت بهداشتی خوبی قرار دارد. عموی بهاره بدون انتشار جزئیات این حادثه تأکید کرده که مقام‌های پلیس خمینی‌شهر وعده‌ پیگیری جدی این قضیه را داده‌اند و خانواده آنها در صورت عملی‌نشدن این وعده جزئیات حادثه را رسانه‌ای خواهند کرد.

به گفته او، هنوز متهمان این حادثه دستگیر نشده‌اند.

گزارش‌های مربوط به تجاوز به دختربچه پنج‌ساله افغان از ۹ خرداد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد اما مقام‌های ایرانی تا امروز آن را تأیید نکرده بودند.

مسعود فریادی، مسئول امور حوادث و زندانیان سفارت افغانستان در تهران نیز در گفت‌و‌گو با صدای افغان این خبر را تأیید کرده و گفته است که پلیس و کمیسریای سازمان ملل در امور پناهندگان در حال بررسی این موضوع است.

داستان تکراری تجاوز به دختران خردسال افغانستانی

در دو سال گذشته این سومین باری است که خبر تجاوز به یک دختربچه افغان در ایران منتشر می‌شود. تنها تفاوت این است که این بار متجاوزان دختربچه را به قتل نرساندند.

فروردین امسال مردی در مشهد به تجاوز و قتل ندا، یک دختربچه هفت‌ساله افغان اعتراف کرد. او جسد ندا را در کیسه زباله‌ای در شهرک رجایی‌شهر مشهد رها ساخته بود.

پیش از این، قتل یک دختر بچه افغان دیگر نیز در سال ۱۳۹۵ خبرساز شده بود. ۲۱ فروردین آن سال، امیرحسین پورجعفر، یک پسر ایرانی، ستایش قریشی، دختربچه افغانستانی را که در همسایگی‌شان در روستای خیرآباد ورامین زندگی می‌کرد، ربود و پس از آزار جنسی، او را به قتل رساند و بعدتر سعی کرد بدن او را با اسید از بین ببرد.

خمینی‌شهر اصفهان پیش از این نیز شاهد پرونده‌های تجاوز جنجالی بوده است. به ویژه تجاوز گروهی ۱۴ مرد به ۶ زن که دوم خرداد ۱۳۹۰ رخ داد.


در همین زمینه

قتل یک دختربچه افغان دیگر پس از تجاوز؛ متهم اعتراف کرد

Share