Share

حمید بقایی، معاون رئیس‌جمهوری پیشین ایران پس از عدم موافقت دادستانی با تمدید مرخصی شش روزه‌اش، به زندان اوین بازگشت. بقایی در شرایطی به اوین باز می‌گردد که انتشار عکس‌هایی از نیم تنه لخت و تکیده او خبرساز شد.

«دولت بهار» با انتشار این عکس‌ها نسبت به وضعیت جسمی حمید بقایی هشدار داده است

کانال تلگرامی دولت بهار، نزدیک به محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری پیشین، با انتشار این عکس‌ها شرایط جسمی حمید بقایی را نامساعد عنوان کرده است.

بنابر گزارش دولت بهار، بقایی پس از عدم تمدید مرخصی‌اش از سوی دادستانی «با بدرقه محمود احمدی‌نژاد» شنبه شب ۱۹ خرداد به اوین بازگشت.

فروردین ماه امسال نیز منابع خبری نزدیک به احمدی‌نژاد گزارش دادند که معاون اجرایی او در دولت دهم در اثر اعتصاب غذا به نارسایی کلیه مبتلا و به بهداری اوین منتقل شده است.

حمید بقایی، معاون اجرایی رئیس جمهور در دولت دهم متهم است که در  ۳ میلیون و ۷۶۶ هزار یورو و ۵۹۰ هزار دلار پول دستی که قاسم سلیمانی یک روز قبل از پایان کار دولت دهم به احمدی‌نژاد سپرده اختلاس کرده. او که به ۱۵ سال زندان محکوم شده گفته بود از زمان ورود به زندان دست به اعتصاب غذا می‌زند.

۱۰ اردیبهشت امسال، علی اکبر جوانفکر، مشاور احمدی‌نژاد خبر داده بود که وضعیت جسمی حمید بقایی پس از ۴۷ روز اعتصاب غذا بحرانی است، «تا آنجا که هر لحظه امکان دارد حادثه ای بدون بازگشت به وقوع بپیوند.»


در همین زمینه

احمدی‌نژاد: هر کس هر جور اعتراض می‌کند می‌گویید جرم است

Share