Share

به مناسبت ۲۲ خرداد مصادف با ۱۲ ژوئن روز جهانی لغو کار کودک، امسال کمپینی برگزار می‌شود تا از شهروندان بخواهد تنها پنج ساعت برای لغو کار کودک مبارزه کنند.

کودکان خیابان و کار: پدیده‌ای متداول در ایران (عکس: آرشیو)

انجمن حمایت از حقوق کودکان که راه‌اندازی این کمپین را به عهده دارد، با همراهی داوطلبان خود می‌خواهد تا در روز ۲۲ خردادماه، همزمان با روز جهانی لغو کار کودک با استقرار در دو پارک پربازدید شهر تهران (پارک لاله واقع در بلوار کشاورز و پارک ملت در خیابان ولیعصر) کمپینی یک روزه برای افزایش آگاهی عمومی نسبت به کار کودک برگزار کند.

در این کمپین که به مدت ۵ ساعت (۱۸ تا ۲۳) برگزار خواهد شد، داوطلبین با استقرار در محل‌های یادشده و گفت‌وگو با بازدیدکنندگان، ضمن معرفی مصادیق کار پنهان کودک و کودکان در مشاغل سخت، به توضیح آمار مرتبط با این موضوع و سنجش میزان آگاهی خانواده‌ها نسبت به کار کودک خواهند پرداخت.

تمرکز اصلی این رویداد، افزایش آگاهی عمومی و آشنایی افراد با تاریخچه‌ روز جهانی لغو کار کودک است. هم‌زمان با این اطلاع رسانی، فرصتی برای گفتگو با کودکان و برپایی ایستگاه‌های نقاشی و آموزش فراهم خواهد شد که توسط مربیان داوطلب انجمن به صورت هدفمند هدایت خواهد می‌شود.

Share