Share

خبرگزاری تسنیم گزارش داد که حسن فیروزآبادی، رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح ویلای ۱۰ هزار متری لواسان را که رهبر جمهوری اسلامی به او داده بود به «ستاد اجرایی فرمان امام» تحویل داده است.

حسن فیروزآبادی، رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح

حسن فیروزآبادی، رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح

تسنیم این خبر را چهارشنبه ۳۰ خرداد بدون توضیحات بیشتر منتشر کرده در حالی‌که سایت «فردا» به‌نقل از «یک منبع آگاه در ستاد اجرایی فرمان امام» نوشته است که وبلای فیروزآبادی از او «پس گرفته شده است» و این ستاد بیانیه‌ای در این مورد صادر خواهد کرد.

گروهی به نام «جنبش عدالتخواه دانشجویی» یکشنبه ۲۷ خرداد در نامه‌ای به دادستان تهران اعلام کرد که حسن فیروزآبادی از سال ۷۲ یک ویلای مصادره‌ای در شهر لواسان به مساحت ۱۰ هزار متر مربع را به تصرف درآورده و در این خانه زندگی می‌کند. محمدجواد معتمدی‌نژاد، دانشجویی که هفته گذشته در دیدار گروهی از دانشجویان با علی خامنه‌ای سخنرانی کرده بود، دبیری این گروه دانشجویی را به عهده دارد. ویلایی که فیروآبادی تصرف کرده نیز مانند همه املاک مصادره‌شده در صدر انقلاب در تملک «ستاد فرمان اجرایی امام» قرار دارد که از آن به‌عنوان امپراطوری مالی رهبر جمهوری اسلامی یاد می‌کنند.

«جنبش عدالتخواه دانشجویی» اعلام کرده بود که فیروزآبادی با وجود «تذکرات و پیگیری‌های فراوان» حاضر نیست ویلای لواسان را تخلیه کند.

فیروزآبادی روز گذشته (سه‌شنبه) با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ویلای لواسان یک ساختمان مخروبه است که به دستور علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به او واگذار شده است. او درخواست کرده بود اجازه دهند تا با خبرنگاران در این‌باره مصاحبه کند.

رهبر جمهوری اسلامی تیرماه ۹۵ حسن فیروزآبادی را پس از ۲۷ سال از ریاست ستاد کل نیروهای مسلح عزل و سرلشکر محمدحسین باقری را به‌عنوان رئیس جدید این ستاد منصوب کرد.

دولت آمریکا در سال ۹۰ فیروزآبادی را به همراه عبدالله عراقی، جانشین فرماندهی نیروی زمینی سپاه، به دلیل «نقض جدی حقوق بشردر ایران» در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری قرار داد.

بیشتر بخوانید:

حسن فیروزآبادی: ویلای لواسان مخروبه‌ای است که «رهبر» واگذار کرد

Share