Share

رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران ایران از کشته‌شدن یک فرمانده سپاه در سوریه خبر داده‌اند.

تصویر منتشرشده از دایی‌پور (راست)

به گزارش خبرگزاری «فارس»، شاهرخ دایی‌پور، یک فرمانده سپاه از کرمانشاه جمعه اول تیر در درگیری با گروه «دولت اسلامی» (داعش) در شهر بوکمال سوریه کشته شد.

به ادعای فارس، کارنامه این عضو ارشد سپاه پاسداران شامل مواردی از جمله آموزش تسلیحات ضدزرهی، همچون موشک ضدتانک تاو است. او «مربی‌گری ضد زره» حزب‌الله لبنان را نیز برعهده داشته.

بر اساس گزارش‌ها، او ۱۵ امین عضو کشته‌شده سپاه پاسداران از استان کرمانشاه در سوریه است. حکومت ایران نظامیان و شبه‌نظامیان وابسته به ایران در جنگ سوریه را «مدافعان حرم» می‌خواند.

بوکمال در اطراف جنوب شرق دیرالزور قرار دارد و از آخرین مقرهای اصلی گروه «دولت اسلامی» (داعش) در سوریه بود که سال گذشته برای تصرف آن هم نیروهای سوری و شبه‌نظامیان شیعه به کمک روسیه، و هم نیروهای دموکراتیک سوریه، متشکل از کردها و عرب‌ها با حمایت ائتلاف به‌رهبری ایالات متحده تلاش می‌کردند.

ارتش سوریه نوامبر گذشته داعش را از بوکمال بیرون راند اما این گروه یک ماه پیش با انجام چندین عملیات انتحاری توانست بخش‌هایی از این شهر را بار دیگر در دست بگیرد.

تهران یکی از اصلی‌ترین متحدان بشار اسد، رئیس دولت دمشق در سوریه است و پس از آغاز شورش‌ها در آن کشور، در حمایت از اسد دست به مداخله نظامی زد. محمدعلی شهیدی، رییس بنیاد شهید ایران گفته بود که تا پایان اسفند ۹۵، برابر با مارس گذشته ۲۱۰۰ «مدافع حرم» در سوریه کشته شده‌اند.


در همین زمینه

مدافعان حرم این‌بار در راه تصرف تهران

Share