Share

محمد نعیم امینی فرد، نماینده ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت پرونده دختران ایرانشهر گفته که در حال حاضر چهار نفر شکایت کرده‌اند که سه نفر از آنها به پزشکی قانونی مراجعه کرده و یک نفر مراجعه نکرده است. این نماینده مجلس گفته با توجه به بافت سنتی ایرانشهر انتظار نمی‌رود که به تعداد شکایت‌ها اضافه شود اما حدس زده می‌شود که تعداد شاکیان بیش از این باشد. او همچنین گفته که به نظر می‌رسد این تجاوزها سازمان‌یافته باشد. به گفته این عضو کمیسیون بهداشت مجلس، خانواده‌ها به دلیل ملاحظات قومی، سنتی و منطقه ای عملا این ریسک را نکرده‌اند که شکایتی انجام دهند.

تجمع اعتراضی گروهی از زنان و دختران در ایرانشهر

بر اساس گزارش‌ها، یک متهم در ارتباط با این پرونده دستگیر شده و یک متهم نیز خود را معرفی کرده است اما حداقل دونفر دیگر طبق اعترافات متهمان دستگیر شده باید تحت تعقیب قضایی قرار گیرند.

نماینده ایرانشهر در مجلس ایران گفته متهمان خاستگاه مشابهی ندارند که بتوان گفت به یک جناح خاص یا قومیت خاصی وابسته هستند و شواهد نشان می‌دهد که  گویا این افراد یکدیگر را پیدا کرده‌اند.

امینی فرد وقوع تجاوز را مسئله خاص ایرانشهر ندانسته و گفته تعرضات جنسی ممکن است در هرجایی در جهان و ایران اتفاق بیفتد، اما این گونه اتفاقات نشان می‌دهد که جامعه از یک بیماری مزمن رنج می‌برد که جنبه‌های آن مخفی است و بعضی موقع‌ها جنبه‌های آشکاری مانند حادثه ایرانشهر پیدا می‌کند.

او آموزش مهارت‌های زندگی به ویژه برای کودکان و نوجوانان را ناقص خوانده و گقته آموزش‌های جنسی محافظت‌کننده عملا وجود ندارد و آموزشی که به زن به عنوان یک انسان احترام بگذارد و زن به عنوان یک جنس و طعمه قلمداد نشود وجود ندارد.

طیب ملازهی، امام جمعه ایرانشهر در نماز عید فطر برای اولین بار فاش کرد که به ۴۱ زن در این شهر تجاوز شده است. محمد جعفر منتظری دادستان کل جمهوری اسلامی  ادعا کرد که تجاوز گروهی به زنان ایرانشهری به شکلی که امام جمعه شهر مطرح کرده، واقعیت ندارد و ملازهی را تهدید به پیگرد قضایی کرد.

بیشتر بخوانید:

داروخانه منتسب به پدر یکی از مظنونان پرونده تجاوز به دختران ایرانشهر آتش زده شد

Share