Share

با حکم شعبه ۶۸ دادگاه تجدید نظر استان تهران سعید مرتضوی مجدداً به ۶ ماه حبس محکوم شد. اینبار به اتهام آمریت در ورود غیرقانونی به خانه فاطمه آجرلو، نماینده دور هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی.

سعید مرتضوی، مظهر عدل نظام

سعید مرتضوی اکنون در زندان اوین دوره حبس دو ساله‌اش را می‌گذراند

فاطمه آجرلو، نماینده اصولگرای کرج از اعضای هیات تحقیق و تفحص مجلس از قوه قضائیه بود. مأموران قوه قضائیه پس از سخنرانی افشاگرانه عباس پالیزدار به خانه او هجوم بردند و تمام اسناد و مدارک خانم آجرلو را با خود بردند.

عباس پالیزدار نیز خود گفته بود مرتضوی در مقام دادستان تهران او را به اعدام تهدید کرده بود. موضوعی که مرتضوی رد می‌کند. نام عباس پالیزدار از اردیبهشت سال ۸۷ به دنبال افشاگری درباره پرونده‌های فساد مالی مقام‌های عالی و قضایی جمهوری اسلامی و بستگان‌شان رسانه‌ای شد.

در سال‌های اخیر، سعید مرتضوی با اتهامات گوناگون مواجه بوده: از مداخله در مرگ زهرا کاظمی، عامل کور کردن سرنخ‌های پرونده فروش سوالات کنکور، مقصر در کشته شدن بازداشت‌شدگان پس از انتخابات ۸۸ در بازداشتگاه کهریزک، عامل پرداخت‌های غیر قانونی و همچنین واگذاری شرکت‌های سازمان تأمین اجتماعی به بابک زنجانی.

سعید مرتضوی که اکنون در زندان اوین به اتهام معاونت در قتل در پرونده قتل‌های بازداشتگاه کهریزک، دوره حبس دو ساله‌اش را می‌گذراند،  ۶ ماه دیگر نیز به به حبسش اضافه شد. هر چند او پرونده‌های باز دیگری هم دارد: مسئولان قضایی جمهوری اسلامی اعلام کرده‌اند که پرونده او در ماجرای شکنجه و قتل زهرا کاظمی همچنان باز است. محمد سیف‌زاده، وکیل اولیای دم زهرا کاظمی نیز از دادستان خواسته که این پرونده را هم پیگیری کند.


در همین زمینه

بازداشت و زندانی شدن سعید مرتضوی: حقایق هنوز فاش نشده‌اند

درخواست از دادستان برای پیگیری نقش سعید مرتضوی در شکنجه و قتل زهرا کاظمی

Share