Share

یک توریست آمریکایی در سفری به آفریقای جنوبی سال گذشته زرافه‌ای نادر را شکار کرد. عکس‌های او در کنار جنازه این حیوان اکنون جنجالی‌ شده‌اند.

افریک‌لندپست، یک وب‌سایت خبری آفریقای جنوبی چندی پیش در پیامی توئیتری عکس‌های این توریست در کنار زرافه را منتشر کرد و او را «آمریکایی سفید وحشی» خواند.

در پیام توئیتری این گروه زرافه شکارشده یک «زرافه سیاه بسیار نادر» توصیف شده است.

این نشریه در توئیت‌های خود از شهروندان آفریقای جنوبی خواست تا برای حفاظت از حیات وحش و منابع این کشور خود دست به‌کار شوند و گفت «بیایید صدایی واحد در برابر غارت آفریقا شکل دهیم، این تنها خانه‌ای است که ما داریم.»

فعالان محیط زیست و کاربران شبکه‌های اجتماعی به ویژه در ایالات متحده با خشم و انزجار نسبت به این تصویرها واکنش نشان دادند. برخی از سلبریتی‌ها و چهره‌های مشهور نیز به انتقاد از تس تامپسون، زن شکارچی از ایالت کنتاکی آمریکا پرداختند.


واکنش‌های گسترده به تصاویر منتشرشده در روزهای اخیر از شکار این زرافه به مورد دیگری شباهت دارد که در ۲۰۱۵ رخ داد. آن زمان والتر جی. پالمر، یک دندانپزشک آمریکایی دیگر به خاطر شکار سیسیل، یک شیر آفریقایی در زیمباوه مورد سرزنش قرار گرفت.

سیسیل یک شیر مشهور و محبوب زیمباوه‌ای در پارک ملی هوانگه این کشور بود.

تس تامپسون اخیراً در مصاحبه با فاکس‌نیوز از شکار خود دفاع کرده و شکارهای توریستی را بخشی از برنامه‌های هدفمند حفاظت از محیط زیست خوانده است.

Share