Share

مرتضی تمدن، استاندار تهران می‌گوید که فراخوان معترضان برای راهپیمایی ۲۵ بهمن، یک “پز تبلیغاتی” است و با “تجهیز تهران به تمامی سیستم‌های امنیتی” با آن برخورد خواهد شد.

 
وی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اعلام کرد: “ما پس از فتنه ۸۸ چنین فراخوان‌هایی را تجربه کرده‌ایم اما این فراخوان عمومی هم تنها یک پز تبلیغاتی از سوی اپوزیسیون ضدانقلاب است.”
 
افراد نزدیک به دولت از اعتراضات دو سال گذشته ایران در واکنش به دهمین انتخابات ریاست جمهوری با عنوان “فتنه” یاد می‌کنند.

استاندار تهران: “ما پس از فتنه ۸۸ چنین فراخوان‌هایی را تجربه کرده‌ایم اما این فراخوان عمومی هم تنها یک پز تبلیغاتی از سوی اپوزیسیون ضدانقلاب است ”

 

شورای هماهنگی راه سبز امید، در روزهای گذشته طی فراخوانی از “همراهان جنبش سبز” خواسته است که در اعتراض به حبس خانگی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، سه تن از رهبران مخالفان دولت که از ۲۵ بهمن سال گذشته در حبس هستند، در راهپیمایی سکوت شرکت کنند.

 
۲۵ بهمن ماه سال گذشته پس از انتشار فراخوان تظاهرات از سوی میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای حمایت از قیام مردم مصر و تونس، مقامات امنیتی اقدام به حبس خانگی این دو رهبر مخالفان دولت و همسرانشان کردند. برگزاری این راهپیمایی اعتراضی در تهران و برخی شهرستان‌های کشور، منجر به کشته شدن چند تن از معترضان و بازداشت گسترده مردم و فعالان سیاسی شد.
 
استاندار تهران هدف از این فراخوان مخالفان دولت را “اثرگذاری بر حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن” و انتخابات مجلس در و ۱۲ اسفند دانست و افزود: “با آمادگی کامل و تجهیز تهران به تمامی سیستم‌های امنیتی با اینگونه اتفاقات برخورد می‌کنیم.”
 
سازمان عفو بین‌الملل روز جمعه، ۲۱ بهمن ماه در بیانیه‌ای خواستار آن شد که مقام‌های جمهوری اسلامی ایران با احترام به حق آزادی اجتماعات، به راهپیمایی مسالمت‌آمیز ۲۵ بهمن در ایران اجازه برگزاری بدهند. این نهاد مدافع حقوق بشر، با یادآوری اتفاقات دو سال گذشته، ابراز نگرانی کرده است که نیروهای دولتی علیه شرکت‌کنندگان در این تجمع دست به خشونت بزنند.

 

Share