Share

مأموران امنیتی همسر و دختر مهدی خزعلی، زندانی سیاسی را ربودند.

به گزارش سایت "باران"، بعد از ظهر روز گذشته سه‌شنبه ۲۵ بهمن‌ماه (۱۴ فوریه) همسر مهدی خزعلی به همراه دختر خود در حالی که سوار بر خودرو شخصی در خیابان آزادی به سمت منزل‌شان در حال حرکت بودند توسط نیروهای امنیتی در محاصره قرار گرفتند و پس از دستگیری به مکان نامعلومی منتقل شدند.

از سرنوشت همسر و دختر مهدی خزعلی اطلاعی در دست نیست.

مهدی خزعلی، مدیر انتشارات حیان و وبلاگ‌نویس مخالف دولت ایران که هم‌اکنون در سی‌وهشتمین روز اعتصاب غذای خود در زندان اوین تهران به‌سر می‌برد، دوشنبه ۲۴ بهمن پس از چند روز سرگیجه و ضعف شدید جسمانی در بهداری اوین بستری شد.

وی که چند روز پیش در دادگاه بدوی به ۱۴ سال حبس، ۱۰ سال تبعید و ۹۰ ضربه شلاق محکوم شد، پس از انتخابات بحث‌برانگیز دهمین دوره ریاست جمهوری در سال ۸۸ چند بار بازداشت و راهی زندان شد.

از سرنوشت همسر و دختر مهدی خزعلی اطلاعی در دست نیست

مهدی خزعلی در نامه‌ای که ۱۷ بهمن‌ماه جاری منتشر شد خطاب به دوستان خود که از وی خواسته بودند به اعتصابش پایان دهد نوشته بود: "به‌جای این‌که از من بخواهید تا اعتصاب را بشکنم، از آنان بخواهید به این حبس‌های غیرقانونی پایان دهند."

خزعلی در دو سال اخیر یادداشت‌های انتقادی در مورد عملکرد محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری ایران در وبلاگش منتشر می‌کرد.

وی در یکی از گفت‌وگوهای خود در سال ۱۳۸۷ گفته بود: "احمدی‌نژاد دیوانه توجه است و حاضر است حتی جان خود را در راه شهرت بدهد."

خزعلی در همین سال نوشت: "من معتقدم نه تنها احمدی‌نژاد اطاعت ‏چشم و گوش بسته نمی‌کند بلکه روزی را می‌بینم که در مقابل رهبر بایستد‎."

وی چندی پیش نامه ای به آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران نوشت و در آن با انتقاد از شرایط جاری به آیت‌الله خامنه‌ای نوشت مختارید پاسخ مرا حضوری دهید یا برای پنجمین بار راهی سلول انفرادی‌ام نمایید.

ابوالقاسم خزعلی پدر مهدی خزعلی که عضو مجلس خبرگان رهبری است، سال گذشته از دیدگاه‌های فرزندش "اعلام برائت" کرد.

مهدی خزعلی در سال ۱۳۸۶ نیز برای نمایندگی مجلس ‏هشتم از قم داوطلب شد اما شورای نگهبان "صلاحیت" وی را رد کرد.

او همچنین در سال ۱۳۸۷ پس از رد صلاحیت برای هیأت مدیره نظام پزشکی، به اتفاق آرا ‏به‌عنوان رئیس هیأت مدیره تعاونی مطبوعات استان تهران انتخاب شد.

 

Share