Share

مهدی خزعلی، زندانی سیاسی که در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد شب گذشته دچار مشکل قلبی شد و به بهداری زندان اوین منتقل گردید.

به گزارش تارنمای کلمه، مهدی خزعلی، مدیر انتشارات حیان و وبلاگ‌نویس مخالف دولت ایران که در چهل‌ویکمین روز اعتصاب غذای خود در زندان به‌سر می‌برد ساعت ۲۱ شب گذشته، جمعه ۲۸ بهمن‌ماه بر اثر حمله قلبی بستری شد.

بنا به این گزارش پزشکان پس از گرفتن نوار قلبی متوجه اوضاع وخیم وی شده و به سرعت او را به بخش سی‌سی‌یو بیمارستان طالقانی اعزام کردند.

با این حال مهدی خزعلی همچنان اعلام کرده است که به اعتصاب غذای خود تا خواسته‌هایش ادامه خواهد داد.

وی در اعتراض به "روند غیرقانونی بازداشت و نگهداری در زندان" دست به اعتصاب زده است.

خانواده، هم‌بندیان، دوستان و فعالان سیاسی بارها از وی خواسته‌اند که اعتصاب غذای خود را بشکند اما او نپذیرفته است.

مهدی خزعلی همچنان اعلام کرده است که به اعتصاب غذای خود تا خواسته‌هایش ادامه خواهد داد

مهدی خزعلی در نامه‌ای که ۱۷ بهمن‌ماه جاری منتشر شد خطاب به دوستان خود که از وی خواسته بودند به اعتصابش پایان دهد نوشته بود: "به‌جای این‌که از من بخواهید تا اعتصاب را بشکنم، از آنان بخواهید به این حبس‌های غیرقانونی پایان دهند."

وی روز دوشنبه ۲۴ بهمن نیز پس از چند روز سرگیجه و ضعف شدید جسمانی در بهداری اوین بستری شده بود.

بعد از ظهر روز سه‌شنبه ۲۵ بهمن‌ماه همسر مهدی خزعلی به همراه دختر خود در حالی که سوار بر خودرو شخصی در خیابان آزادی به سمت منزل‌شان در حال حرکت بودند توسط نیروهای امنیتی در محاصره قرار گرفتند و پس از دستگیری به مکان نامعلومی منتقل شدند.

مهدی خزعلی به ۱۴ سال حبس در شهرستان برازجان و بعد از اتمام دوره محکومیت، به ۱۰ سال اقامت اجباری در این شهرستان و ۹۰ ضربه شلاق محکوم شده است.

خزعلی در دو سال اخیر یادداشت‌های انتقادی در مورد عملکرد محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری ایران در وبلاگش منتشر می‌کرد.

وی در یکی از گفت‌وگوهای خود در سال ۱۳۸۷ گفته بود: "احمدی‌نژاد دیوانه توجه است و حاضر است حتی جان خود را در راه شهرت بدهد."

خزعلی در همین سال نوشت: "من معتقدم نه تنها احمدی‌نژاد اطاعت ‏چشم و گوش بسته نمی‌کند بلکه روزی را می‌بینم که در مقابل رهبر بایستد‎."

وی چندی پیش نامه ای به آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران نوشت و در آن با انتقاد از شرایط جاری به آیت‌الله خامنه‌ای نوشت مختارید پاسخ مرا حضوری دهید یا برای پنجمین بار راهی سلول انفرادی‌ام نمایید.

ابوالقاسم خزعلی پدر مهدی خزعلی که عضو مجلس خبرگان رهبری است، سال گذشته از دیدگاه‌های فرزندش "اعلام برائت" کرد.

مهدی خزعلی در سال ۱۳۸۶ نیز برای نمایندگی مجلس ‏هشتم از قم داوطلب شد اما شورای نگهبان "صلاحیت" وی را رد کرد.

او همچنین در سال ۱۳۸۷ پس از رد صلاحیت برای هیأت مدیره نظام پزشکی، به اتفاق آرا ‏به‌عنوان رئیس هیأت مدیره تعاونی مطبوعات استان تهران انتخاب شد.
 

Share