Share

مهسا امرآبادی روزنامه‌نگار یک بار دیگر به حبس محکوم شد.

به گزارش تارنمای کلمه، مهسا امرآبادی، روزنامه‌نگار توسط دادگاه شعبه ۲۶ انقلاب به ریاست قاضی پیرعباس و به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی به پنج سال زندان که چهار سال آن تعلیق و یک سال آن تعزیری است، محکوم شد.

اتهامات این روزنامه‌نگار عدم اعلام برائت از میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران اصلاح‌طلب مخالف حکومت؛ حضور در جلسات قرآن خانواده‌های زندانیان سیاسی؛ مصاحبه و نوشتن گزارش در روزنامه‌ها؛ دیدار با مراجع تقلید مستقل و دفاع از حقوق مسعود باستانی، همسر زندانی‌اش عنوان شده است.

مهسا امرآبادی دهم اسفندماه سال گذشته برای بار دوم توسط اطلاعات سپاه بازداشت و با قید وثیقه آزاد شد.

امرآبادی در خردادماه سال ۸۸، در جریان اعتراض‌ها به نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران نیز بازداشت و به یک سال زندان تعزیری محکوم شده بود.

امرآبادی در خردادماه سال ۸۸، در جریان اعتراض‌ها به نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران نیز بازداشت و به یک سال زندان تعزیری محکوم شده بود

وی در دهه ۸۰ خورشیدی کار مطبوعاتی خود را آغاز کرد و با روزنامه‌های اصلاح‌طلب همکاری داشت. پیش از انتخابات در روزنامه‌ اعتماد ملی فعال بود که به بازداشت وی انجامید. در سال ۱۳۹۰ نیز از اعضای تحریریه روزنامه توقیف شده اعتماد بوده است که از تاریخ ۲۸ دی‌ماه ۱۳۹۰ دوباره شروع به انتشار کرده است.

مسعود باستانی همسر مهسا امرآبادی از دیگر روزنامه‌نگاران زندانی است که از ۱۴ تیرماه ۱۳۸۸ در جریان رویدادهای پس از انتخابات ریاست جمهوری دستگیر شد.

باستانی در این روز برای رسیدگی به وضعیت همسرش که روز پس از انتخابات بازداشت شده بود، به دادگاه انقلاب رفته بود.

علت بازداشت وی فعالیت در تارنمای جمهوریت عنوان شد و در نهایت به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.

باستانی از اسفندماه سال گذشته تاکنون در زندان رجایی‌شهر کرج به‌سر می‌برد.

پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در ایران گروهی از روزنامه‌نگاران توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شدند.

به گفته گزارشگران بدون مرز، در ایران هم‌اکنون بیش از ٣٠ روزنامه‌نگار و ٢۴ وب‌نگار در زندان به‌سر می‌برند.
 

سازمان گزارشگران بدون مرز، ایران را "بزرگ‌ترین" ‌زندان روزنامه‌نگاران در خاورمیانه می‌داند.
 

Share