Share

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه از دونالد ترامپ، همتای آمریکایی‌اش برای سفر به مسکو دعوت کرده است. کاخ سفید علی‌رغم انتقادهای گسترده از نشست دو هفته پیش این دو در هلسینکی، از دعوت پوتین استقبال کرد. بحث بر سر ایران و سوریه یکی از موضوعات اصلی این نشست در صورت برگزاری آن خواهد بود.

دیدار دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور آمریکا و روسیه در هلسینکی

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد:

«رئیس‌جمهور ترامپ مشتاق میزبانی از رئیس‌جمهور پوتین در واشنگتن در سال آینده است و برای بازدید از مسکو پس از دریافت یک دعوت‌نامه رسمی آمادگی دارد.»

جیمز متیس، وزیر دفاع ایالات متحده نیز گفته که در حال بررسی دیدار احتمالی با وزیر دفاع روسیه است. دیدار وزیران دفاع دو کشور اگر رخ دهد، برای نخستین‌بار پس از سال‌ها است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه جمعه ۲۷ ژوئیه/ پنجم مرداد اعلام کرد که از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دعوت کرده که برای دیدار و گفت‌وگو درباره موضوعاتی مانند توافق هسته‌ای با ایران، بحران‌های خاورمیانه و قراردادهایی در زمینه منع گسترش تسلیحات به مسکو سفر کند.

پیش از این رئیس جمهور آمریکا به جان بولتون، مشاور امنیت ملی خود مأموریت داده بود که از پوتین در پاییز سال جاری برای سفر به آمریکا و گفت‌وگو در کاخ سفید دعوت کند اما به خاطر افزایش انتقادها از نشست هلسینکی این دیدار به سال آینده موکول شده است.


در همین زمینه

دعوت پوتین از ترامپ برای گفت‌وگو در مسکو درباره ایران و سوریه

Share