Share

عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور در واکنش به اعتراضات اخیر گفته «دشمنان فکر می‌کنند ۵۰ تا ۲۰۰ نفر در یک جا جمع بشوند اوضاع داخل کشور به هم میخورد، اما بدانند از این خبر‌ها نیست». به گفته او، این تجمعات «اثرگذار» نیست.

رحمانی فضلی: اجازه نمی‌دهیم چند «مزدور و تروریست و خودفروخته» برای ایران تصمیم بگیرند

وزیر کشور که ۱۱ مرداد ماه در جلسه اقتصاد مقاومتی استان آذربایجان غربی سخن می‌گفت، اعتراضات سه روز گذشته را توطئه دشمن ربط داد و  آن را «تنش‌هایی اجتماعی»‌ خواند که یکی از سطوح برخورد دشمن با ایران است.

رحمانی فضلی گفت این کشور اجازه نمی‌دهد چند «مزدور و تروریست و خودفروخته» برای آن تصمیم بگیرند.

موج جدید تظاهرات در شهرهای ایران علیه فقر، بیکاری و گرانی و سیستم سیاسی از سه‌شنبه نهم مرداد در شاپورنو در اصفهان و چند شهر دیگر آغاز شد و دهم و یازدهم مرداد نیز ادامه یافت. مردم در این اعتراضات شعارهای «مرگ بر گرانی»، «مرگ بر دیکتاتور» و «خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن» سر دادند. تهران، شیراز، اصفهان، مشهد، کرج، اهواز، رشت و ساری از جمله شهرهایی بودند که اعتراضات در آنها رخ داد.

این اعتراضات اگرچه واکنش‌هایی در میان رسانه‌های موافق و مخالف دولت یافت اما تا کنون مقامات ارشد از اظهار نظر درباره این اعتراضات اجتناب کرده بودند. هر چند رسانه‌های داخلی نیز در مجموع این اعتراضات را کم جمعیت و ساختارشکنانه خوانده‌اند.


در همین زمینه

یک روز پرخبر دیگر در دور تازه اعتراضات خیابانی

 

Share