Share

گزارش‌های رسیده از تهران حاکی از آن است که با گذشت ۱۰ روز از دستگیری، ناما جعفری، سردبیر نشریه الکترونیکی سه پنج، هیچ اطلاعی از وضعیت و محل بازداشت وی در دست نیست.

 
ناما جعفری، شاعر و وبلاگ‌نویس ۲۵ بهمن ماه جاری از سوی نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده است.
 
وی پیش از این در کتابی با عنوان "تجمع در سلول انفرادی" شماری از شعر‌ها و نوشته‌های اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ را گردآوری کرده بود. ناما جعفری مبتلا به بیماری سرطان است و نیاز به مدوا دارد.
 
ناما جعفری در کتابی با عنوان "تجمع در سلول انفرادی" شماری از شعر‌ها و نوشته‌های اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ را گردآوری کرده بود

شورای هماهنگی راه سبز امید چندی پیش طی فراخوانی از مردم خواسته بود که در اعتراض به بازداشت خانگی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، سه تن از رهبران مخالفان حکومت، روز ۲۵ بهمن‌ماه در راهپیمایی سکوت شرکت کنند.

 
در این روز نیروهای امنیتی حکومت ایران به‌شکل گسترده‌ای در خیابان‌های تهران و برخی از شهرستان‌ها حضور یافتند اما با این‌حال تجمع‌های پراکنده‌ای برگزار شد و عده‌ای که تعداد آن‌ها روشن نیست بازداشت شدند. این تظاهرات سکوت در سالگرد تظاهرات ۲۵ بهمن‌ماه سال گذشته برگزار شده بود.
 
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، ۱۰ تن از بازداشت‌شدگان تظاهرات ۲۵ بهمن‌ماه، هفته گذشته در اعتراض به وضعیت خود در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بودند.
 
غلام‌حسین قاسمی، حمید عابدینی، علی آزاد، توفان هاتفی، مسعود کرمی، حامد اصلانی، محسن مرادی، محمدعلی عبدلی، غلام‌حسین آذری نجف‌آبادی و علی شکرچی از جمله بازداشت‌شدگان ۲۵ بهمن هستند که در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بودند.

 

Share