Share

این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که دوشنبه پانزدهم مرداد ۱۳۹۷ صورت گرفته‌ یا در این روز خبرهای آنها منتشر شده‌اند. مجموعه ممکن است با اطلاعات جدید به‌روز شود.

۱۵ مرداد- اعتصاب کارگران نفت فلات قاره

اعتصاب کارگران نفت فلات قاره در جزیره خارک

کارگران نفت فلات قاره واقع در جزیره خارک دوشنبه ۱۵ مرداد در اعتراض به کاهش دستمزدها به میزان ۵۰۰ هزار تومان دست از کار کشیدند و تجمع اعتراضی برپا کردند.

به نوشته خبرگزاری تسنیم، کارفرما از پذیرش خواست کارگران خودداری کرده است.

تجمع اعتراضی و راهپیمایی کارگران ورزشگاه آزادی در اعتراض به اخراج

کارگران ورزشگاه آزادی یکشنبه ۱۴ مرداد در اعتراض به اخراج ۶ تن از همکاران خود و تعویق در پرداخت حق سنوات دست از کار کشیدند. آنها پس از تجمع در محوطه ورزشگاه به سوی وزارت ورزش راهپیمایی کردند.

خبرگزاری بانک ورزش نوشته است کارگران سپس راهی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور شده و درباره مطالبات خود با حسن کریمی مدیرعامل شرکت گفت‌وگو کرده‌اند.

کارگران ورزشگاه آزادی که تعداد آنان ۲۰ تن اعلام شده است، در نهایت موفق شده‌اند ۶ همکار اخراجی خود را به کار بازگردانند. کارفرما همچنین وعده داده است مطالبات معوقه کارگران را بپردازد.

ادامه اعتصاب کارگران راه‌آهن

کارگران راه آهن هنوز در اعتصابند

اعتصاب کارگران راه آهن دوشنبه ۱۵ مرداد نیز ادامه یافت. کارگران راه‌آهن شمال شرق امروز راه عبور قطارها را سد کردند.

خبرهایی از ادامه اعتصاب در حوزه سرخس، شاهرود، دامغان و سمنان نیز منتشر شده است.

کارگران راه‌آهن شاهرود، دامغان و سمنان سه ماه مزد، خق بیمه و سنوات معوقه دارند.

اعتصاب کارگران راه‌آهن از یک ماه پیش در شهرهای مختلف آغاز شده است. روز گذشته کارگران در سیرجان، هرمزگان، ایستگاه ابومسلم و سرخس هم به دیگر همکاران خود پیوستند. کارگران در این ایستگاه ها با نشستن در مسیر حرکت قطارها، برای دقایقی رفت و آمد قطارها را مختل کردند.

کارگران راه‌آهن که شمار آنان حدود ۷۰۰۰ تن گزارش شده، خواستار لغو قراردادهای پیمانی و موقت و پرداخت مطالبات معوق خود و همچنین برخورداری از بیمه‌های حمایتی هستند.

ادامه اعتصاب در بازار آهن شادآباد

دوشنبه ۱۵ مرداد کاسبان بازار آهن شادآباد تهران برای دومین روز متوالی اعتصاب کردند. فیلمی از مغازه‌های بسته این بازار در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.

مالکان شهرک کوثر مقابل جهاد کشاورزی البرز تجمع کردند 

گروهی از مالکان زمین‌های کوثر ساوجبلاغ دوشنبه ۱۵ مرداد مجدداً در اعتراض به وعده‌های عملی نشده مسئولان جهاد و بلاتکلیفی زمین‌هایشان مقابل استانداری البرز تجمع کرده و خواستار پاسخگویی استاندار البرز شدند.

تعداد اراضی کوثر یک حدود هزار و ۲۰۰ قطعه است که در حاشیه شهرک بعثت هشتگرد واقع شده است.

این زمین‌ها که مالکان آن‌ها را از تعاونی‌های مسکن خریده بودند، سال ۹۵ ملی اعلام شدند. مالکان معترض زمین‌ها هم بین اداره منابع طبیعی و سازمان مسکن و شهرسازی سرگردان شدند و بلاتکلیف ماندند.

ابوالقاسم پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ فروردین سال گذشته گفته بود موضوع اراضی ۷۲ هکتاری تعدادی از تعاونی‌های ادارات شهرستان ساوجبلاغ در مجموعه «کوثر یک» حل شده است و مالکان به‌زودی خبرهای خوشحال‌کننده‌ای خواهند شنید.

اعتراض اهالی روستای عصرآباد به دفن زباله‌ها

اهالی روستای عصرآباد مریوان که به دفن زباله‌های مریوان در روستای خود معترضند از سه روز پیش مانع دفن زباله‌ها شده‌اند. تصاویری از انبوه زباله‌ها که در یک پارکینگ تلنبار شده منتشر شده است.

گفته می‌شود فرمانداری مریوان به اهالی عصرآباد قول انتقال زباله‌ها را داده اما هنوز اقدام عملی صورت نداده است.


جنبش مطالباتی و اعتراضی – پرونده روزانه

Share