Share

مرضیه رسولی، روزنامه‌نگار در تهران امروز دوشنبه هشتم اسفند ۱۳۹۰ از زندان آزاد شد.

 

به گزارش ندای سبز آزادی، این روزنامه‌نگار با وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شده است.

این روزنامه‌نگار ۲۷ دی سال جاری بازداشت شده بود.

رسولی سابقه همکاری با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه‌های شرق و اعتماد و چند نشریه سینمایی را داشته است.

روز یکشنبه هفتم اسفند نیز پرستو دوکوهکی از زندان آزاد شده بود. وی که ۲۵ دی‌ماه سال جاری از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شده بود، با قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شده است.

مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتشار اطلاعیه‌ای از پرستو دوکوهکی، سهام‌الدین بورقانی، مرضیه رسولی، ب.ه و س.ک به عنوان عوامل بی‌بی‌سی فارسی در ایران نام برد و این افراد را به جرائم ضدامنیتی متهم کرد

سهام‌الدین بورقانی، روزنامه‎نگار دیگری است که دی ماه امسال بازداشت شده و هم اکنون در زندان اوین است.

مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای، از "پرستو دوکوهکی، سهام‌الدین بورقانی، مرضیه رسولی، ب.ه و س.ک" به عنوان "عوامل" بی‌بی‌سی فارسی در ایران نام برد و این افراد را به "جرائم ضدامنیتی" متهم کرد. مدیران بی‌بی‌‎سی‌ فارسی می‌گویند که این رسانه در ایران خبرنگاری ندارد.

موج بازداشت روزنامه‌نگاران به اتهام "همکاری با بی‌بی‌سی" از شهریور ۱۳۹۰پس از پخش مستندی از شبکه بی‌بی‌سی فارسی در خصوص آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی آغاز شد.

گزارش‌گران بدون مرز، سازمان مدافع آزادی اطلاع‌رسانی می‌گوید از فردای انتخابات مورد مناقشه خرداد ۱۳۸۸ ایران، "جنگ همه جانبه‌ای" علیه روزنامه‌نگاران و وب‌نگاران آغاز شد.

گزارش‌گران بدون مرز چند ماه پیش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد پس از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ "بیش از ٢٠٠ روزنامه‌نگار و وب‌نگار در ایران بازداشت و زندانی شدند."

گزارشگران بدون مرز، ایران را "بزرگ‌ترین" زندان روزنامه‌نگاران در خاورمیانه می‌داند.

 

Share