Share

حکم یک سال حبس علی‌اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری ایران از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تأیید شد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، جوانفکر به اتهام "توهین به رهبر ایران" در دادگاه بدوی به یک سال حبس و پنج سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی محکوم شده بود که دادگاه تجدیدنظر نیز این حکم را تأیید کرد.

به گفته فارس این حکم "لازم‌الاجرا و غیرقابل تجدید‌نظر است."

جوانفکر پیش از این نیز به اتهام انتشار مطالب "خلاف موازین اسلامی" در روزنامه ایران به شش ماه حبس و سه سال انفصال از هرگونه فعالیت مطبوعاتی محکوم شده بود.

روزنامه ایران در روز شنبه ۲۲ مردادماه سال جاری خورشیدی، ویژه‌نامه‌ "خاتون" را منتشر کرد که در آن مطالبی پیرامون حجاب اسلامی و جایگاه زن در اسلام به نقل از برخی شخصیت‌ها درج شده بود.

مصاحبه مهدی کلهر، مشاور فرهنگی محمود احمدی‌نژاد درباره چادر مشکی و سرمقاله ویژه‌نامه به قلم علی‌اکبر جوانفکر، از جمله مطالب مناقشه‌برانگیز این ویژه‌نامه بودند که مورد انتقاد اصول‌گرایان مخالف دولت قرار گرفت.

همچنین بخشی از مطالب آن که به انتقاد از گشت‌های ارشاد پرداخته و شماری از بازیگران زن ایرانی را به عنوان "بانوی نقش‌آفرین ایران اسلامی" معرفی کرده بود که با اعتراض اصول‌گرایان روبه‌رو شد.

دادستان تهران در روز انتشار ویژه‌نامه "خاتون" در روزنامه ایران، علیه سرپرست این روزنامه به اتهام "جریحه‌دار کردن عفت و اخلاق عمومی" اعلام جرم کرده بود.

 

Share